JURA

Wraca na ścieżkę wzrostu

Wraca

Szwajcarski producent ekspresów do kawy podsumował rok obrotowy 2022. Drugi rok z rzędu JURA sprzedała ponad pół miliona w pełni automatycznych maszyn.

Po wzroście o ponad 20 proc. w 2021 r., sprzedaż firmy JURA Elektroapparate AG z siedzibą w Niederbuchsiten (SO) spadła nieznacznie o 2,2 proc. do 688,7 mln franków szwajcarskich w roku obrotowym 2022. JURA zdołała jednak sprzedać ponad pół miliona w pełni automatycznych maszyn w ciągu jednego roku po raz drugi z rzędu, dostarczając na rynek ponad 511,5 tys. urządzeń. Udział rynku europejskiego w obrocie wyniósł 74,1 proc., a pozostałych regionów 25,9 proc., podczas gdy w 2021 r. było to 20,9 proc.

Podczas gdy firma skorzystała z silnego wzrostu popytu w sektorze urządzeń gospodarstwa domowego w czasie pandemii, w 2022 r. popyt ten ponownie osłabł. W rezultacie sprzedaż jednostkowa w segmencie podstawowym i średnim nieco spadła. Z drugiej strony segment premium i segment profesjonalny były w stanie wzrosnąć. – Po „boomie okresu koronawirusa” jesteśmy obecnie na drodze powrotnej do naszej planowanej ścieżki wzrostu – mówi CEO Emanuel Probst, podsumowując miniony rok obrotowy i podkreślając: – Dla firmy JURA rok 2022 był rokiem innowacji. W czerwcu zainaugurowaliśmy JURA Campus. To nowe centrum technologiczne pozwala nam wprowadzać innowacje na rynek jeszcze szybciej i w jeszcze lepszej jakości.

Inwestycja o wartości 29 mln franków szwajcarskich stanowi wyraźne zobowiązanie wobec Szwajcarii jako miejsca innowacji i oferuje atrakcyjne środowisko pracy dla około 50 pracowników działu badawczo-rozwojowego.

Wraca
2023-08-08
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket