SAMSUNG

Innowacyjny filtr Less Microfiber

Innowacyjny filtr

Samsung poinformował o wprowadzeniu na rynek nowego filtra Less Microfiber. To zewnętrzne urządzenie podłączane do pralek, które zaprojektowano w celu ograniczenia emisji plastikowych mikrowłókien oddzielających się od tkanin podczas prania.

Filtr Less Microfiber został stworzony z połączenia inspiracji producenta odzieży Patagonia oraz ekspertyzy światowej organizacji zajmującej się ochroną oceanów – Ocean Wise. To również kontynuacja zeszłorocznego sukcesu programu Less Microfiber dostępnego w pralkach Samsunga. Nowy filtr jest już dostępny w Korei i Wielkiej Brytanii, a w trzecim kwartale zostanie wprowadzony w innych krajach.

W związku ze stale rosnącą ilością mikroplastiku przedostającego się do naszych oceanów i zaostrzonymi przepisami w wielu krajach, a także rosnącym problemem, jakim jest wpływ mikroplastiku na zdrowie ludzi na całym świecie, Samsung współpracuje z marką Patagonia w celu opracowania technologii pomagającej pozbyć się mikroplastiku z naszego codziennego życia – powiedział Moohyung Lee Executive, vice president and head of R&D Team of Digital Appliances Business w Samsung Electronics.

Samsung jest zaangażowany w opracowywanie nowych produktów i technologii z myślą o zrównoważonej przyszłości. Wizją zrównoważonej codzienności firmy jest, żeby produkty te były nie tylko wysoce wydajne, lecz również proste, dostępne i wygodne w użytkowaniu, przy jednoczesnym uwzględnieniu ekologicznych praktyk na każdym etapie opracowywania produktu. Z uwagi na to filtr Less Microfiber został wykonany z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, aby wspierać równoważony rozwój na każdym etapie cyklu użytkowania produktu, i został zaprojektowany tak, żeby był trwały i łatwy w utrzymaniu. Łopatki filtra skutecznie wyłapują, przekierowują i kompresują mikroplastik bez zatykania filtra, co oznacza, że jego czyszczenie może być wykonywane raz w tygodniu lub przynajmniej raz na miesiąc.

Opracowanie i wprowadzenie programu i filtra Less Microfiber to kolejne kroki Samsunga w drodze do zrównoważonego rozwoju.

2023-08-03
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket