BOSCH

Inwestuje w edukację przyszłych instalatorów

Inwestuje w edukację

W siedzibie firmy Bosch w Warszawie odbyła się gala finałowa IX edycji programu „Bosch Termotechnika Szkoli”. W tej edycji zostało wyłonionych 15 laureatów, a spośród nich 5 najlepszych otrzymało voucher na kurs oraz egzamin dający uprawnienia wykonywania zawodu instalatora urządzeń grzewczych. Nagrodzonych zostało również 5 najlepszych szkół z całej Polski.

„Bosch Termotechnika Szkoli” to program edukacyjny prowadzony we współpracy ze szkołami średnimi kształcącymi na kierunkach: technik gazownictwa, technik urządzeń sanitarnych i na kierunkach pokrewnych. Celem programu jest poszerzanie wiedzy uczniów w zakresie nowoczesnych urządzeń i systemów grzewczych. Uczestnicy zyskują przydatną na rynku pracy wiedzę ekspercką oraz biznesową. Program ma także na celu promocję zawodu instalatora urządzeń grzewczych. – Wierzymy, że edukacja oraz rozwój młodych talentów zaprocentuje dla nich jeszcze lepszą pozycją na rynku pracy. Dziękujemy laureatom, a także wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w programie, za ich zaangażowanie w lepszą i innowacyjną przyszłość branży grzewczej. Serdeczne podziękowania kierujemy również do szkół oraz nauczycieli za niezwykle owocną współpracę przy realizacji programu – mówi Piotr Narkiewicz, dyrektor marketingu, region Central Europe Bosch Home Comfort Group. W ramach programu firma Bosch zaprasza nauczycieli techników na szkolenia. Następnie nauczyciele przekazują zdobytą wiedzę zainteresowanym uczniom, przygotowując ich do testów z różnych obszarów tematycznych, jak pompy ciepła, rekuperacja.

Uczniowie z najlepszymi wynikami w testach zdobywają nagrody, m.in. elektronarzędzia marki Bosch. Nagrodą główną z a I miejsce jest kurs i egzamin na uprawnienia gazowe i elektryczne w zakresie eksploatacji urządzeń grzewczych. Zdobycie uprawnień ułatwia start na rynku pracy i znalezienie pracy w zawodzie, np. w charakterze autoryzowanego instalatora Bosch Home Comfort. W IX edycji programu, organizowanej w roku szkolnym 2022/2023, wzięło udział ponad 400 uczniów z 40 szkół, natomiast we wszystkich dziewięciu edycjach programu wzięło udział łącznie ponad 2700 uczniów.

W ramach programu firma Bosch wyposaża także szkoły w nowe, pełnosprawne urządzenia, które są wykorzystywane do celów edukacyjnych. Łącznie w poprzednich latach przekazanych zostało ich już kilkadziesiąt. W związku ze zmianą nazwy z Bosch Termotechnika na Bosch Home Comfort, kolejna, już X edycja programu, będzie realizowana pod hasłem „Bosch Home Comfort Szkoli”. Już dziś firma zachęca szkoły do przesyłania swoich zgłoszeń. Więcej szczegółów na bosch-homecomfort.pl.

2023-07-28
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket