TECHNISAT

Przenośny telewizor z akumulatorem [test]

Przenośny telewizor z akumulatorem

Wakacje sprzyjają podróżom, ale często chcemy oglądać telewizję na kempingu, w kamperze, w domku letniskowym. W redakcji testowaliśmy przenośny telewizor Technivision HD32AO Mobil.

Telewizor praktycznie nie wymaga montażu po wyjęciu z opakowania. Nie ma klasycznych nóżek (gumowe podkładki). Jedynie czterema wkrętami mocujemy element z uchwytem do przenoszenia (mógłby być głębszy, żeby pewniej się trzymało), który dodatkowo jest częścią podstawy. Ekran jest nieznacznie pochylony dla lepszego oglądania, jeżeli telewizor stoi na podłodze, np. na tarasie, balkonie. Dużą wygodą jest specjalna torba (w wyposażeniu- fot. 1) z kieszeniami na dwa piloty, która zapewnia bezpieczny transport 32-calowego odbiornika o masie ok. 6 kg.

Telewizor wyposażono w zasilacz sieciowym DC 24 V, który ładuje akumulator (Li-ion 18 V) telewizorze. Można dzięki temu oglądać telewizję pod chmurką. Po pierwszym ładowaniu, korzystając tylko z akumulatora, telewizor pracował do ok. 4 godzin. O stanie naładowania informuje ikona na ekranie. Czas pracy akumulatora będzie się zmieniał w zależności od ustawień obrazu, głośności słuchania korzystania z łączy Wi-Fi, Bluetooth, twardego dysku itp. Podłączenie zasilacza powodowało ładowanie akumulatora i już nieprzerwane oglądanie telewizji. Odbiornik wyposażono w panel DLED HD Ready o rozdzielczości 1366 × 768 px. Z tyłu obudowy znajdziemy liczne złącza (fot. 2): HDMI (× 3), USB (× 2), wyjście audio optyczne, wyjście słuchawkowe, VGA, wejście komponent (YPbPr), wejście kompozytowe, wejście Ethernet (RJ-45), gniazdo CI+. System dźwiękowy stereo ma moc wyjściową 2 × 6 W (głośniki pod ekranem). Można skorzystać z equalizera, żeby zmienić poziom niskich czy wysokich tonów.

Telewizor jest dobrze wyposażony w tradycyjne funkcje i smart TV. Możemy korzystać z trzech tunerów: DVB-S2, DVB-T2/HEVC, DVB-C oraz nagrywania niekodowanych kanałów (funkcja PVR, Time Shift) na zewnętrzny nośnik. Odtwarzacz multimedialny odtwarza pliki wideo, zdjęcia i muzykę w popularnych formatach. Jeżeli chcemy korzystać z funkcji smart TV i jesteśmy w zasięgu Wi-Fi (lub Ethernet RJ-45), możemy być niezależni od anteny telewizyjnej i korzystać z telewizji strumieniowej, odbierając kanały telewizyjne na żywo z aplikacji. W czasie testów w terenie korzystano ze smartfona jako źródła Internetu.

W zestawie są dwa piloty: większy z klawiaturami numeryczną i do odtwarzania nagrań PVR i dodatkowy pilot bez klawiatury numerycznej z łatwym dostępem do Internetu (specjalny przycisk) i wybranych funkcji. Na obu pilotach wydzielono przyciski do serwisów VoD: Netflix, Amazon Prime Video, YouTube, a do czwartego dodamy ulubioną aplikację.

W codziennej obsłudze proste, skromne graficznie menu (fot. 3), uruchamiane przyciskiem Home, umożliwia obsługę tunerów telewizyjnych i aplikacji internetowych z podglądem obrazu. Dla osób znających się bardziej na regulacji obrazu dostępne są zawansowane funkcje (fot. 4), jak Micro Dimming (płynność obrazu), odcień skóry, temperatura koloru i inne.

Jakość obrazu DVB-T2 była bardzo dobra, a na DVB- -S2 (satelita HotBird 13 E) zróżnicowana w zależności od parametrów transmisji. Na plus należy zaliczyć dobrą jakość obrazu strumieniowanego z aplikacji, np. YouTube (fot. 5).

Podsumowując, jest to funkcjonalny telewizor, dzięki zasilaniu akumulatorem, który w domu może być używany też w pokoju dziecka lub pełnić funkcję np. drugiego monitora dołączonego do laptopa.

Przenośny telewizor z akumulatorem

Fot.1

Przenośny telewizor z akumulatorem

Fot.2

Przenośny telewizor z akumulatorem

Fot.3

Przenośny telewizor z akumulatorem

Fot.4

Przenośny telewizor z akumulatorem

Fot.5

2023-07-04
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket