Ponadczasowy wzorniczo sprzęt wolnostojący

Fot. Vestfrost

Wielkogabarytowe kuchnie retro

Kuchnia wielkogabarytowa to, tuż obok lodówki, jeden z najpopularniejszych sprzętów kuchennych oferowanych przez producentów w stylistyce retro. Duży sprzęt grzewczy wykorzystywany podczas przygotowywania rozmaitych potraw oznacza przede wszystkim większą swobodę gotowania. Wielkogabarytowe kuchnie wolnostojące to urządzenia przeznaczone jednak nie tylko dla profesjonalistów, którzy gotują i pieką dużo i różnorodnie. Świetnie sprawdzą się także w wypadku dużych rodzin. Kuchnie wielkogabarytowe wyposażone są zwykle w więcej niż cztery strefy grzewcze, a do tego są one różnorodne. W niektórych modelach, oprócz standardowych palników gazowych, dostępne są m.in. takie strefy jak grill czy teppan yaki. Tego typu konstrukcje mogą być też wyposażone w więcej niż jedną komorę piekarnika. Wymiary mogą być tu bardzo zróżnicowane, jednak w wypadku modeli XXL najczęściej spotyka się urządzenia, które mają od 90 do nawet 125 cm szerokości. Ich cechami są często unikalny styl i bogata funkcjonalność.

Ponadczasowy wzorniczo sprzęt wolnostojący

RAVANSON KWGE-90R; GORENJE K62CLI; GORENJE MO4250CLB

Lodówka retro do każdej kuchni

Wiele kolorowych modeli lodówek utrzymanych jest w stylistyce nawiązującej do lat 50. i 60. XX w. Retro nie musi wcale oznaczać ograniczonej funkcjonalności. Sprzęt, mimo charakterystycznego wyglądu, może oferować innowacyjne rozwiązania techniczne i funkcje znane z najnowocześniejszych oferowanych obecnie urządzeń. Sprzęty utrzymane w stylu retro pozwalają stworzyć projekt bazujący na stylizowanych na retro piekarnikach, płytach, okapach i kuchenkach mikrofalowych, a także wolnostojących chłodziarkozamrażarkach. Ważną rolę odgrywają tutaj miękkie linie i kształt samego sprzętu, wycięcia drzwi i dekoracje na uchwytach stylizowane na stare złoto, srebro lub miedź. Nie mniej ważną rolę odgrywa również kolor, który to właśnie w modelach w stylistyce retro jest najczęściej spotykanym wyróżnikiem. Stosowane są często kolory takie jak czerwony, zielony, niebieski, granatowy, złoty, a nawet żółty czy różowy.

Ponadczasowy wzorniczo sprzęt wolnostojący

GORENJE ONRK619DR; CONCEPT LFTR4555BER; GORENJE ONRK619DOL

Drobny sprzęt retro dopełnia aranżację

Każdą linię można uzupełnić o ciekawe wzorniczo detale. Produkty z sektora drobnego AGD to sposób na wzbogacenie kuchennego wnętrza, nadanie mu bardziej oryginalnego lub harmonijnego charakteru. Warto dodać, że ciekawe wzornictwo w zestawieniu z bogatą ofertą funkcjonalną produktów wchodzących w skład konkretnej serii daje naprawdę duże kulinarne możliwości. Nawet w najbogatszej linii wzorniczej może zaistnieć sytuacja, że jakiegoś produktu w niej zabraknie. Nic jednak straconego, bowiem we wzornictwie, podobnie jak w innych dziedzinach, występują, oczywiście, podobne czy powtarzalne materiały czy motywy zdobnicze. Dlatego warto przyjrzeć się często ofercie innych marek pod kątem brył, materiałów, linii, kolorów, ich odmian czy odcieni.

Dobrym przykładem doboru dodatkowych urządzeń przez pryzmat stylistyki i wykonania są serie śniadaniowe czy ekspresy do kawy. W serii śniadaniowej zazwyczaj znajdziemy czajnik, toster czy ekspres przelewowy. Jeśli cenimy dobre espresso ze świeżo mielonej i świeżo zaparzonej kawy, możemy wziąć pod uwagę ekspres automatyczny.

Ponadczasowy wzorniczo sprzęt wolnostojący

Lodówka jest jednym z najpopularniejszych, wolnostojących sprzętów kuchennych utrzymanych w stylistyce retro. Taki akcent wzorniczy będzie doskonałym dodatkiem funkcjonalnym każdej kuchni. (Fot. Amica)

Co jeszcze do kuchni w stylu retro?

Dodatkami uzupełniającymi stylistykę mogą być również drobne elementy dekoracyjne, takie jak stojaki na przyprawy, specjalne kuchenne relingi, słoje z ciekawymi pokrywkami, świeczniki, obrusy, serwety i wiele, wiele innych. Możliwości są naprawdę nieograniczone. Jeszcze większe pole do spójnej aranżacji mamy w kuchniach połączonych z jadalniami, przestrzenią do spędzania czasu w ciągu dnia, a także otwartych na salon. W takich wypadkach możemy łączyć style i dopełniać je również meblami, oświetleniem, sprzętem audio i wideo, a także dodatkami tekstylnymi, takimi jak koce, poduszki, firany czy zasłony.

2023-05-06
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket