ŁÓDŹ DESIGN FESTIWAL 2023

Finaliści make me! 2023

Finaliści make me!

Międzynarodowy konkurs make me! to jedno z najbardziej innowacyjnych wydarzeń w dziedzinie projektowania w Europie i kluczowy element Łódź Design Festival. Najważniejszym jego celem jest prognozowanie nadciągających trendów, odważnych idei oraz wsparcie młodych projektantów w wieku 20 – 35 lat, którzy są gotowi do startu.

Znamy już listę 25 finalistów, którzy powalczą o łączną pulę nagród w wysokości 50 000 zł. Sponsorem jednej z nagród – make me! Interprint Award (10 000 zł), jest firma Interpritnt. Międzynarodowy konkurs wzorniczy make me! to jedno z najbardziej innowacyjnych wydarzeń w dziedzinie projektowania w Europie i kluczowa część Łódź Design Festival. Finaliści ubiegłych edycji podkreślają możliwości, jakie otworzyły się przed nimi dzięki obecności w konkursie, w tym zaistnienie w środowisku projektowym, promocję przez liczne publikacje czy kolejne wystawy.

W tym roku wpłynęło 171 zgłoszeń z Niemiec, Polski, Finlandii, Holandii, Ukrainy, Szwajcarii, Estonii, Węgier, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Belgii, Grecji oraz Luksemburga. Prace młodych projektantów oceniało międzynarodowe jury w składzie: Maja Ganszyniec, Joanna Krokosz, Ingrid van der Wacht, Maurizio Burrito, Szymon Hanczar, Tomek Rygalik oraz Michał Piernikowski.

Nieodłącznym elementem konkursu make me! jest wystawa, na której będzie można zobaczyć finałowe projekty młodych projektantów i projektantek. Tegoroczną wystawę będzie można zwiedzać w dniach od 18 do 28 maja 2023 r. w Art_Inkubator w Łodzi przy ul. ks. bp. Wincentego Tymienieckiego 3.

Zwycięzców poznamy już 18 maja 2023 r. podczas gali wręczenia nagród.

2023-05-07
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket