CIARKO

Nowe plany i inwestycje

Nowe plany

Od dramatycznego pożaru w czerwcu ubiegłego roku minęło niespełna 10 miesięcy. W tym czasie nasz największy producent okapów przywrócił w pełni produkcję i ma na koncie nowe, wartościowe inwestycje oraz realizuje plany, dzięki którym z nadzieją patrzy w przyszłość.

W czerwcu 2022 r. w pożarze fabryki Ciarko w Sanoku ucierpiała znaczna część zakładu. Żywioł najpierw opanował małą lakiernię, a następnie rozprzestrzenił się na halę montażową. Wysiłkiem straży pożarnej oraz załogi udało się uratować przed zniszczeniem niemal cały park maszynowy, główną lakiernię oraz mniejszą halę montażową. Ocalała także dokumentacja techniczna niezbędna do wytwarzania okapów. Były to kluczowe elementy do zachowania ciągłości produkcyjnej.

Już w lipcu ubiegłego roku firma powróciła do regularnej produkcji i systematycznej realizacji zamówień, ale na tym nie koniec. Zapał i motywacja zarządu spółki w usuwaniu skutków żywiołu, a także pełna mobilizacja pracowników sprawiły, że producent okapów z Sanoka nadal się rozwija. Jeszcze z końcem ubiegłego roku zakład został rozbudowany, a wewnętrzny Dział Wdrożeń zasilony dodatkową osobą na stanowisku kierowniczym. Z kolei hala produkcyjna została wyposażona w najnowszej generacji, energooszczędny i niemalże bezobsługowy laser tnący. Nowe urządzenie jest trzykrotnie szybsze od poprzedniego modelu, co daje duże możliwości w zakresie usprawnienia, a także przyspieszenia produkcji urządzeń kuchennych.

Wraz z początkiem 2023 r. w fabryce Ciarko rozpoczęły działalność nowa hala montażowa oraz magazyn wyrobów gotowych o łącznej powierzchni 1500 m2. Obie te powierzchnie powstały w miejscu hal zniszczonych w wyniku ubiegłorocznego pożaru. Kolejną inwestycją jest nowa lakiernia Ciarko. To w pełni wyposażona, wydzielona od głównego budynku jednostka produkcyjna o powierzchni blisko 300 m2, w której pracownicy wykonują zlecone realizacje w systemie dwuzmianowym. Tak sprawne i szybkie uporanie się z krytycznym wydarzeniem w działalności firmy potwierdza jej ogromną siłę i determinację. Właściciela, Ryszarda Ziarki, nie opuszcza przy tym entuzjazm i już analizuje koncepcje realizacji kolejnych inwestycji. Przykre wydarzenia mające miejsce w 2022 r. nie tylko odnowiły firmę i przyspieszyły wiele inwestycji, ale i tchnęły ogromną energię w sanocką spółkę i jej zespół.

Nowe plany
2023-05-05
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket