TOSHIBA

Telewizory Ultra HD Android TV z serii UA22

Telewizory Ultra HD Android TV z serii

Toshiba oferuje budżetową serię telewizorów o przekątnych: 43, 50, 55 i 65 cali do małych i dużych pokoi, atrakcyjnie wyposażonych, z systemem operacyjnym Android TV (wersja 11).

Telewizory marki Toshiba z serii UA22 zapewniają dobrą jakość obrazu w standardzie Ultra HD (4K). Zastosowany w nich panel Direct Back Light (DLED) charakteryzuje się równomiernym podświetleniem obrazu. Usatysfakcjonowani będą wielbiciele seriali i filmów dzięki możliwości odtwarzania ich z Dolby Vision HDR, w którym są realizowane najlepsze filmy kinowe, szczególnie korzystając z ekranu 65-calowego. Dolby Vision HDR znacznie poprawia dynamikę obrazu, zwiększając jego kontrast i szczegółowość. Jasność obrazu wynosi 350 nt.

Nad jakością obrazu czuwają dwie funkcje: TRU Resolution i TRU Micro Dimming. Funkcja TRU Resolution automatycznie poprawia wyświetlanie treści z dowolnego źródła o mniejszej rozdzielczości (SD i HD) do Ultra HD 4K, a więc nie musimy się martwić o szczegółowość obrazu. Natomiast funkcja TRU Micro Dimming zwiększa kontrast obrazu, optymalizując jego ciemniejsze i jaśniejsze obszary, aby zwiększyć realizm scen. Zwolennicy gier mają do wyboru ekran 43-calowy, niewiele większy od monitorów komputerowych, lub znacznie większe: 50, 55 lub 65-calowy, które zapewnią nowe doznania i emocje oraz duży komfort rozgrywki graczom konsolowym. Dzięki dostępności trzech złączy HDMI 2.1 z eARC oraz ALLM można skorzystać w pełni z możliwości konsol 4K najnowszej generacji. Funkcja ALLM (Auto Low Latency Mode) automatycznie przełącza telewizor w tryb gry z najmniejszym opóźnieniem, zwiększając komfort grania. Natomiast funkcja eARC umożliwi obsługę dekodera, odtwarzacza Blu-ray 4K czy soundbara jednym pilotem. Oprócz HDMI 2.1 telewizor wyposażono w wiele możliwości połączeń z innymi urządzeniami lub akcesoriami. Do sieci domowej podłączymy się za pośrednictwem Wi-Fi lub przewodowo, żeby korzystać z funkcji smart TV, w tym HbbTV. Ponadto do dyspozycji mamy dwa gniazda USB, wyjście audio optyczne i wyjście słuchawkowe.

Telewizory dekodują dźwięk w wersji kinowej: Dolby Atmos i Dolby Audio za pomocą dwóch głośników umieszczonych w dole ekranu (Down firing) o mocy 2 × 10 W (43UA2263DG, 50UA2263DG, 55UA2263DG) i 2 × 12 W (65UA2263DG). System Dolby Atmos pozwala poczuć się widzom jak w kinie. Można skorzystać z ustawień fabrycznych dźwięku: smart, film, muzyka, wiadomości, aby lepiej dopasować dźwięk do odtwarzanych treści wideo, lub skorzystać z 5-pasmowego korektora (equalizera), aby poprawić niskie i wysokie tony. Jeśli lubimy bardzo niskie tony i dźwięk przestrzenny, warto dokupić soundbar z subwooferem.

Telewizory wyposażone są w tunery telewizji: naziemnej (DVB-T2/HEVC), satelitarnej (DVB-S2) i kablowej (DVB-C). Kanały niekodowane można nagrywać na nośniku danych USB i korzystać z funkcji Time Shift. Z pamięci USB możemy odtwarzać pliki wideo, zdjęcia czy muzykę.

Zaletą telewizorów marki Toshiba z serii UA22 jest system operacyjny Android TV (wersja 11). Dzięki niemu możliwe jest korzystanie z pełnej oferty rozrywkowej, jaka jest aktualnie dostępna dla widza. Poza klasyczną telewizją możemy oglądać tysiące seriali i filmów, które znajdują się w bibliotekach aplikacji streamingowych dostępnych w sklepie Google Play. Najpopularniejsze platformy to Netflix, HBO Max, Disney+, Prime Video czy polskie: Canal+ online, Polsat Box czy Player. Można korzystać z Asystenta Google po zainstalowaniu na smartfonie aplikacji Android TV Remote. Przy pomocy funkcji Chromecast odtworzymy na dużym ekranie filmy, muzykę i zdjęcia.

Telewizory Ultra HD Android TV z serii
Telewizory Ultra HD Android TV z serii
2023-03-01
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket