HITACHI

System telewizji hotelowej Hitachi Hotel TV – profesjonalne usługi i rozrywka (artykuł promocyjny)

System telewizji hotelowej Hitachi Hotel TV – profesjonalne usługi i rozrywka

Hitachi Hotel TV pomaga prowadzić działalność hotelarską, oferując przyjazne dla gości funkcje i usługi dostępne na ekranie telewizora. Rozwiązania koncentrują się na trzech obszarach kluczowych dla branży hotelarskiej: rozrywce, wygodzie i wydajności.

System telewizji hotelowej marki Hitachi – która obecnie należy do koncernu Vestel – oferuje szereg unikalnych funkcji i usług przydatnych dla gości hotelowych, jak i najnowsze rozwiązania techniczne.

Jak Hitachi realizuje telewizję hotelową?

System telewizji hotelowej Hitachi dostosowany jest do infrastruktury i dostępnych mediów w hotelu w dwóch wariantach: Digiguest IP Hotel TV i Digiguest RFTV Coax Hotel TV.

Digiguest IP Hotel TV – telewizja internetowa IPTV

W hotelach w ośrodkach miejskich gdzie jest stabilny Internet, polecana jest telewizja IPTV (Internet Protocol Television) realizowana na miejscu lub w chmurze. Każdy z telewizorów ma swój adres IP, co umożliwia tworzenie usług interaktywnych. W systemie Digiguest IP możliwa jest np. integracja oprogramowania PMS (Property Management Software) ułatwiającego pracę i zarządzanie hotelem np. na potrzeby ekspresowego zameldowania i wymeldowania gości.

Oprogramowanie UI/UX Editor ułatwia tworzenie nowych menu zgodnie z potrzebami użytkownika i wymaganiami korporacyjnymi, np. odnośnie do doboru koloru na ekranie powitalnym.

System Digiguest IP Hotel TV zapewnia możliwość wyboru tunera RF i/lub transmisji IP do oglądania kanałów telewizyjnych. Strumieniowanie IP odbywa sie za pośrednictwem bram DVB-to-IP, które mają cyfrowe i analogowe interfejsy wejściowe.

Popularne jest również rozwiązanie hybrydowe: infrastruktura systemu umożliwia komunikację IP w celu zwiększenia interaktywności, a kanały telewizyjne mogą być rozprowadzane przez kable koncentryczne. Transmisja telewizji cyfrowej, wideo i muzyki oraz wszystkie rodzaje strumieniowania danych mogą być szyfrowane za pomocą rozwiązań DRM, takich jak Microsoft PlayReady, Google Videwine i Marlin.

Digiguest IP Hotel TV

Digiguest RFTV Coax Hotel TV – telewizja kablowa

Telewizja kablowa, to niedrogie rozwiązanie stworzone z myślą o hotelach, które nie są wyposażone w infrastrukturę sieciową. Wysokiej jakości przesyłanie obrazu i dźwięku, zapewniają bardzo dobrej jakości kable koncentryczne. To alternatywa dla rozwiązań telewizji hotelowej opartej na protokole IP bez konieczności rezygnacji z wielu atrakcyjnych rozwiązań IP Hotel TV. Przykładowo w telewizji kablowej możliwa jest integracja z oprogramowaniem PMS oraz dodanie atrakcyjnych usług takich jak wiadomości powitalnej, kanału informacyjno-rozrywkowego (infotainment), czy zakupów z aplikacją mobilnego skanera QR.

W małych hotelach bez rozbudowanej infrastruktury LAN, telewizory Hitachi mogą służyć również jako standardowe urządzenia z trybem hotelowym.

Usługi Hitachi Hotel TV na ekranie telewizora

W zależności od wybranego rozwiązania systemu telewizji hotelowej możliwe jest realizowanie zawansowanych usług. Wyświetlane treści telewizji komercyjnej są bardziej spersonalizowane i precyzyjnie dobrane oraz dostosowane do wymogów aplikacji hotelarskich.

Ekran powitalny

Kiedy aktywowany jest tryb hotelowy, po uruchomieniu telewizora może być wyświetlane logo reklamowe, komunikat lub obraz domyślny. Funkcja Custom Bootlogo pozwala ustawić wybrane zdjęcie, które automatycznie wyświetla się po włączeniu telewizora.

Alarm… powitalny

W trybie hotelowym goście mogą ustawić godzinę budzenia, aby telewizor automatycznie włączył sie o wybranej godzinie i aktywował budzenie. Kiedy dzwoni alarm, na ekranie wyświetla się ekran powitalny.

Alarm…

Usługi interaktywne

Kiedy telewizory hotelowe są połączone są w sieci internetowej, dostępnych jest znacznie więcej usług. Na ekranie są wyświetlane na przykład następujące usługi o hotelu:

  • wykaz telefonów – ważne numery telefonów,
  • room service – zamawianie posiłków napojów itp.,
  • aktywności w hotelu – informowanie o wycieczkach czy imprezach,
  • kontrolowanie rachunków – na bieżąco można sprawdzić rachunki za pokój czy usługi np. pralnię,
  • punkty orientacyjne – na interaktywnej mapie zaznaczymy swój adres, miejsca, zabytki, które chcemy zwiedzić.

Dla planujących dalszą podróż będzie pomocny zegar międzynarodowy prognoza pogody, kursy walut, informacje o lotach, wiadomości online i wiele innych.

Zalety telewizorów hotelowych Hitachi

W telewizji hotelowej wykorzystywane są telewizory Hitachi serii HBL7310 z panelem DLED (Direct LED) o przekątnych 32, 43, 50, 55 cali zawierające najnowsze rozwiązania techniczne. Możliwy jest odbiór telewizji DVB- IPTV i kablowej. Obraz oferowany jest w rozdzielczości FHD (32 i 43 cali) lub UHD (43, 50, 55 cali). Potrójny tuner RF umożliwia dostęp do kanałów naziemnych, kablowych i satelitarnych (DVB T2/C/S2). Zapewniono wygodne zarządzanie kanałami za pomocą jednej listy zawierającej wszystkie programy niezależnie od rodzaju transmisji.

Funkcja superrozdzielczości przy pomocy specjalnych algorytmów skaluje obraz o małej rozdzielczości SD do Ultra HD. Kolejna funkcja Micro Dimming zwiększa poziom kontrastu i nasycenie kolorów. Dzięki analizie obrazu w czasie rzeczywistym podzielonego na setki stref, dostosowywana jest intensywność podświetlenia obrazu w poszczególnych strefach. Zwiększa się wtedy kontrast, szczegółowość obrazu i nasycenie kolorów.

Filmy VoD mogą być odtwarzane z najlepszą jakością HDR Dolby Vision z dźwiękiem Dolby Digital Plus i DTS HD. System głośnikowy stereo ma moc wyjściową 2 × 10 W (RMS) w telewizorach o przekątnych 50 i 55 cali, a w mniejszych 2 × 8 W (RMS). Do dołączenia słuchawek bezprzewodowych można wykorzystać łącze Bluetooth.

Praktycznie bezbramkowy ekran telewizora elegancko prezentuje się powieszony na ścianie, nie zajmując miejsca w pokoju.

Zalety telewizorów hotelowych

Funkcje instalacyjne w telewizorach Hitachi

Dla techników zarządzającymi wieloma telewizorami w hotelu przydatne będą funkcje dostępne z poziomu menu instalacyjnego. Zaliczymy do nich:

 - klonowane USB i klonowanie sieci – przy pomocy tych funkcji można szybko skopiować ustawienia wzorcowego telewizora na inne odbiorniki TV. Na przykład ustawienia obrazu i dźwięku, listę kanałów, oraz parametry Wi-Fi, co pozwala zredukować do minimum czas poświęcony na instalację,

 - pilot - funkcja Multi IR RU w pilocie umożliwia przypisanie każdego pilota do każdego telewizora bez zakłóceń sygnału. Z tej funkcji może korzystać jednocześnie do czterech telewizorów. Pokrywa baterii w pilocie jest zabezpieczona wkrętem przed kradzieżą baterii,

 - wyłączanie/włączenie OSD – wyłączenie OSD umożliwia technikowi kontrolę nad ustawieniami telewizora. Użytkownicy nie mogą uzyskać dostępu do tabeli kanałów ani menu instalacyjnego, co oznacza, że konfiguracja telewizora jest bezpieczna,

 - ograniczenie poziomu dźwięku – można ustawić optymalne wartości maksymalne i minimalne poziomu dźwięku, użytkownik nie może jej już zmienić. Dzięki tej funkcji zapewniony jest spokój gości w innych pokojach, szczególnie w nocy.

Hitachi Smart TV

Platforma Hitachi Smart TV umożliwia dostęp do zasobów treści online za pomocą jednego kliknięcia na pilocie zdalnego sterowania. Możliwe jest strumieniowanie filmów, zdjęć, muzyki w czasie rzeczywistym z wielu stron internetowych. Oferowane są aplikacje, takie jak YouTube, Netflix, Amazon Prime i ponad 100 innych, aby wypożyczyć najnowszy hit kinowy, oglądać popularne seriale lub programy telewizyjne.

Korzystając z telewizora Hitachi Smart TV, można przeglądać aplikacje i mieć dostęp do widżetów, jednocześnie oglądając telewizję. Co ważne dla gościa hotelowego, filmy i zdjęcia ze smartfona czy tabletu na ekran telewizora Hitachi są przesyłane za pomocą funkcji klonowania ekranu.

Hitachi

Najnowsze wdrożenia telewizji Hitachi Hotel TV

W hotelu Bel Mare Resort w Międzyzdrojach zrealizowano system telewizyjny w wersji Hitachi Digiguest IP Hotel TV, składającą się z 300 telewizorów 50 calowych Hitachi 50HBL7310. Montaż telewizorów wykonała firma Lowol Group: :https://lowol.pl/pl. Dystrybucją systemu telewizji hotelowej Hitachi zajmuje się również firma Maxton Multimedia (www.maxton.pl).

2023-01-28
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket