SAMSUNG

Conor Pierce nowym prezesem Samsunga w Polsce

Conor Pierce

Conor Pierce – corporate vice president i dotychczasowy szef działu mobile (MX) na rynki Wielkiej Brytanii oraz Irlandii – objął funkcję prezesa Samsung Electronics Polska. Conor Pierce jest drugim niekoreańskim prezesem Samsunga w Polsce, co pokazuje jego niezwykle silny głos w strukturach firmy.

Conor Pierce rozpoczął pracę w Samsung Electronics w 2015 r. na stanowisku wiceprezesa działu IT&Mobile (IM) na rynki Wielkiej Brytanii i Irlandii. Mimo ogromnej konkurencji rynkowej i wyzwań udało się przeprowadzić firmę przez transformację cyfrową, a także utrzymać czołową pozycję na rynku. W 2018 r. jako jedyna osoba z działu IM został nominowany na stanowisko corporate vice presidenta, co było wielkim uznaniem dla osiągnieć jego oraz jego zespołu.

Swoją karierę buduje od ponad 25 lat, zdobywając międzynarodowe oraz regionalne doświadczenie, pracując dla największych firm z branży cyfrowej oraz technologicznej. Zanim dołączył do firmy Samsung, Conor Pierce pracował dla takich firm jak Ericsson, Microsoft czy Nokia. W tej ostatniej, zanim dołączył do Samsunga, pełnił funkcję wiceprezesa na rynkach Wielkiej Brytanii i Irlandii, prezesa Nokia Turkey, a także odpowiadał za region Afryki Północnej oraz Bliskiego Wschodu z siedzibą w Dubaju.

To międzynarodowe doświadczenie oraz umiejętność wdrażania strategii na różnych rynkach miały wielki wpływ na wzrost sprzedaży produktów Samsunga oraz utrzymanie pozycji lidera na bardzo wymagających i konkurencyjnych rynkach, jakimi są rynki Wielkiej Brytanii i Irlandii. W Polsce Conor Pierce będzie odpowiadał za dalszy rozwój i umacnianie pozycji firmy Samsung.

Obejmując swoje stanowisko w Polsce, Conor Pierce powiedział: Jestem niezwykle dumny z objęcia funkcji prezesa w Samsung Electronics Polska. Polski zespół znany jest ze swoich wybitnych osiągnięć na bardzo wymagającym rynku. Wierzę, że mimo burzliwych czasów Samsung pozostanie na ścieżce wzrostu.

W swojej profesjonalnej karierze podąża za zasadą, że solidne relacje biznesowe oraz najlepsze zespoły są fundamentem dobrego biznesu. – Moją rolą jest torowanie drogi znakomitym ludziom, po to, by mogli osiągać to, co niemożliwe, i robić to, czego nigdy wcześniej nie robili. Równie ważne są solidne relacje z partnerami. Uważam, że połączenie tych dwóch rzeczy gwarantuje sukces – mówi Pierce.

Dla nowego prezesa Samsung Electronics Polska ważne są wspieranie różnorodności, a także rozwój biznesu w sposób zrównoważony. – Musimy chronić świat dla przyszłych pokoleń. Uważam za niezmiernie ważne wsłuchiwanie się w oczekiwania przyszłych pokoleń oraz potrzeby tych, do których nasz świat należy – dodaje Conor Pierce, który również mocno angażuje się społecznie. We wrześniu tego roku wraz z członkami swojego zespołu w ciągu 7 dni wspiął się na 7 szczytów w masywie Monte Rosa we włoskich Alpach, żeby wesprzeć jedną z brytyjskich fundacji pomagających dzieciom z chorobami mitochondrialnymi.

2023-01-11
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket