JVC

Telewizory JVC na sezon jesienno-zimowy

Telewizory JVC

W najnowszej ofercie telewizorów marki JVC znajdziemy modele z najwyższej półki z panelem OLED, QLED oraz bardzo dobrze wyposażone telewizory LCD LED smart TV. Wszystkie z systemem Android TV, do kina domowego, sportu czy dla graczy. Poniżej przedstawiamy najważniejsze funkcje najnowszych telewizorów JVC.

Legendarna marka JVC (Victor Company of Japan) o japońskich korzeniach należąca obecnie do koncernu Vestel przygotowała atrakcyjną ofertę telewizorów na sezon jesienno-zimowy. Są one dostępne w sieci Media Expert. Oferta obejmuje zarówno nieduże modele o przekątnych 43 cale, jak również te większe 50, 55 i 65 cali.

Układy optymalizujące jakość obrazu

Przy wyborze telewizora JVC warto zwrócić uwagę na funkcje optymalizujące jakość obrazu. Telewizory są wyposażone w wysokowydajne i sprawnie działające procesory czterordzeniowe. Nad jakością obrazu czuwa kilka układów. Podstawowym jest skalowanie obrazu (Super Resolution) z mniejszej rozdzielczości SD czy HD, np. obrazu kanałów telewizji satelitarnej DVB-S2 czy telewizji naziemnej DVB-T2 (HEVC/H.265) do ULTRA HD, dzięki czemu obraz jest szczegółowy nawet na ekranie o przekątnej 65 cali.

Układ MEMC (Motion Estimation/Motion Compensation) poprawia płynność ruchu szybko poruszających się obiektów w dynamicznych scenach.

Warto zwrócić uwagę na funkcję Micro Dimming zwiększającą poziom kontrastu i nasycenie kolorów. Dzięki analizie obrazu w czasie rzeczywistym podzielonego na setki stref, dostosowywana jest intensywność podświetlenia obrazu w poszczególnych strefach. Zwiększa się wtedy kontrast, szczegółowość obrazu i nasycenie kolorów.

Telewizory JVC

Większość modeli TV marki JVC wyposażono w najlepsze złącza HDMI 2.1 z funkcją ALLM.

HDR ważny dla kinomanów

Telewizory umożliwiają uzyskanie najlepszej jakości obrazu z serwisów VoD do strumieniowana filmów w jakości HDR Dolby Vision. Procesor analizuje obraz klatka po klatce i optymalizuje go pod kątem jego szczegółowości, nadając większej głębi wszystkim scenom filmowym. Dzięki temu jasne sceny mogą być jeszcze jaśniejsze w celowo wybranych obszarach, a ciemne zyskują dodatkową głębię tam, gdzie zaplanował reżyser. Tym samym obraz zyskuje więcej szczegółów zarówno w mrocznych jak i jasnych scenach filmowych. Dekodowane są filmy realizowane także w standardach HDR10/10+ oraz HLG. Ten ostatni podnosi jakość obrazu transmisji sportowych. Docenią go fani sportu.

Dźwięk zwiększa emocje

Filmom z HDR Dolby Vision towarzyszy doskonały dźwięk przestrzenny Dolby Atmos. Dekodowane są też filmy w standardzie DTS: X. Efekt dźwięku przestrzennego można uzyskać za pomocą głośników stereo telewizora korzystając z funkcji DTS-Virtual: X.

Ważne dla graczy

Większość modeli wyposażono w najlepsze złącze HDMI 2.1, które umożliwia dołączenie najnowszych konsoli do gier Play Station i Xbox odtwarzających gry 4K. Co istotne złącze HDMI 2.1 wyposażone jest w funkcję ALLM (Auto Low Latency Mode). Gdy telewizor wykryje sygnał z konsoli przełączy się w tryb gry z najmniejszym opóźnieniem (input-lag), zapewniając największą wydajność przetwarzania gry.

Telewizory JVC

Telewizor JVC LT-50VA6200

Smart TV – Android TV wersja 11

JVC Smart TV 4K łączy w sobie bogactwo aplikacji z wysoką jakością obrazu i dźwięku. Dzięki systemowi operacyjnemu Android TV 11, telewizory JVC umożliwiają dostęp do rozrywki praktycznie nieograniczonej. Poza klasyczną telewizją DVB-T2 HEVC, można oglądać tysiące seriali i filmów oferowanych w aplikacjach streamingowych VoD takich jak YouTube 4K, Netflix 4K, HBO Max, Amazon Prime, Disney+ czy Player. Własne filmy ze smartfona nagrane w 4K można obejrzeć na dużym ekranie za pomocą funkcji Chromecast. Łącza Bluetooth i Wi-Fi umożliwią bezproblemowe dołączenie smartfona, słuchawek czy soundbara.

Pilot z wyszukiwaniem głosowym

Do korzystania z Asystenta Google pilot jest wyposażony w mikrofon, co zacznie przyspiesza wyszukiwanie treści zamiast pisania haseł za pomocą wirtualnej klawiatury. Proste komendy umożliwią zmianę kanału czy ściszenie dźwięku. Możliwe jest także zorganizowanie wideo rozmowy dzięki funkcji Google Duo.

Poniżej przedstawiamy opisy funkcji serii telewizorów, które zadowolą fanów kina, sportu i gier.

Telewizory OLED – doskonała czerń i szybkość panelu

W ofercie marki JVC znajdziemy dwa telewizory z panelami OLED JVC LT-65VAO9200 o przekątnej 65 cali i JVC LT-55VAO9200, 55 calowy. Telewizory OLED zapewniają niepowtarzalne wrażenia. To obraz z najlepszą czernią (niemożliwą do osiągnięcia dla telewizorów LCD LED), dzięki zastosowaniu samoemisyjnych organicznych pikseli OLED (Organic LED), które są wyłączane, aby uzyskać maksymalną czerń. Naturalne barwy zapewniają realizm kolorów. Walory obrazu docenią kinomani odtwarzając filmy HDR Dolby Vision czy HDR10+.

Panel OLED to także szybki czas reakcji oraz szerokie kąta widzenia, dzięki którym rodzinne oglądanie telewizji będzie możliwe bez pogorszenia obrazu nawet dla siedzących z boku.

Telewizory JVC

Telewizor OLED JVC LT-55VAO9200

Doskonale płynny ruch, obraz zawdzięcza szybkości matrycy OLED i odświeżaniu 100 Hz (jedyne telewizory 100 Hz w ofercie JVC) oraz funkcji MEMC. Docenią go fani sportu i kina akcji oraz gracze, którzy mogą skorzystać dodatkowo z funkcji ALLM w złączu HDMI 2.1. Dostępne są między innymi trzy gniazda HDMI 2.1, dwa porty USB, wyjście słuchawkowe i cyfrowe wejście optyczne. Internet można podłączyć za pomocą kabla Ethernet lub sieci Wi-Fi. Jest też łącze Bluetooth do dołączenia np. słuchawek.

System głośnikowy (opracowany przez firmę Onkyo) zawiera dwa głośniki o łącznej mocy 24 watów oraz subwoofer do odtwarzania niskich tonów. Dekodowany jest dźwięk przestrzenny Dolby Atmos. Zastosowano także dekodery DTS: X i DTS Virtual: X dostarczający wirtualnego dźwięku przestrzennego bez podłączania dodatkowych głośników.

Do telewizorów OLED dodano dwa piloty w zestawie z wbudowanym mikrofonem do obsługi Asystenta Google. Standardowy (45160 Android RC) z klawiaturą numeryczną wyposażono we wszystkie funkcje do obsługi telewizora. Drugi pilot to Trio (RC2055), z ograniczoną liczbą przycisków i przyciskami do szybkiego wyboru popularnych serwisów VoD Netflix, YouTube, Prime Video ma służyć do codziennej łatwiejszej obsługi.

OLED-y prezentują się elegancko i nowocześnie. To zasługa bezramkowej konstrukcji, która optycznie powiększa ekran – grubość ekranu to ok. 4 mm. Jedynie na dole ekranu jest cienka listwa z logo JVC. Solidna płaska podstawa telewizora zapewnia stabilność.

Telewizory QLED – doskonały obraz w dzień i w nocy

Znacznie większą ofertę stanowią telewizory z panelem QLED dostępne w trzech seriach. W dwóch seriach VAQ6100 i VAQ6200 oferowane są przekątne: 43, 50 i 55 cali. Największy 65-calowy LT-65VAQ7200 polecany jest do salonu.

Telewizory JVC

Telewizor QLED JVC LT-43VAQ6200

Zastosowano w nich panele QLED z poszerzoną przestrzenią kolorów (95 proc. standardu DCI-P3) dzięki zastosowaniu kropek kwantowych (czerwonych i zielonych), które zapewniają najlepsze odtwarzanie barw szczególnie zieleni i czerwieni, dzięki czemu murawa, koszulki sportowców będą wyglądać naturalnie. W panelach JVC QLED czerń jest ciemniejsza, biel jaśniejsza, a barwy bogatsze. Większy kontrast zwiększa ilość szczegółów. QLED to panele, które zapewnią doskonały obraz, nawet przy dziennym świetle i włączonym oświetleniu. Optymalizacja obrazu jest wspierana przez układy Micro Dimming, Super Resolution i MEMC. Układu MEMC brak jest w serii VAQ6100. Najmniejszy 43-calowy ekran VAQ6200 docenią gracze, który zapewnia warunki do grania jak na dużym monitorze, wspierany jest przez funkcję ALLM.

Telewizory JVC

Telewizor QLED JVC LT-65VAQ7200

Miłośnicy dużych ekranów, które tworzą atmosferę jak w kinie czy na stadionie powinni skorzystać z modelu LT-65VAQ7200 ze wzmocnionym systemem audio o mocy 2 × 12 RMS i subwooferem, aby jeszcze bardziej potęgować emocje. W pozostałych seriach QLED moc wynosi 2 × 10 W, a subwoofer jest stosowany w przekątnych od 50 cali.

Wzrok w telewizorach QLED przyciąga bezramkowa konstrukcja ekranu, który jest zamocowany na prawie niewidocznych nóżkach, a w modelu LT-65VAQ7200 na centralnej stopie w kształcie litery T.

Podstawowe telewizory LCD LED serii VA6200 i VA7200

Jeżeli poszukujemy telewizora bardzo dobrze wyposażonego w atrakcyjnej cenie możemy wybrać model z serii VA6200 lub VA7200 w zakresie przekątnych: 43, 50, 55 i 65 cali, a więc do małych i dużych pokoi.

Panel QLED zastąpiono DLED (Direct LED) z bezpośrednim podświetleniem, o nieznacznie mniejszym kontraście i przestrzeni barw. Obraz jest przetwarzany przez układy MEMC, Micro Dimming i Super Resolution. Filmy mogą być oglądane ze zwiększoną dynamiką Dolby Vision HDR i HDR10. W systemie dźwiękowym telewizorów serii VA7200 (przekątne: 50, 55, 65 cali) niskie tony są wspierane przez subwoofer, brak jest go w całej serii VA6200.

Telewizory JVC

Telewizor JVC LT-50VA7200

Zachowane są wszystkie funkcje dostępne w systemie Android TV 11, czyli asystent Google obsługiwany pilotem z mikrofonem, odtwarzanie filmów ze smartfona (Chromecast) i wiele innych. Są trzy złącza HDMI 2.1 z funkcją ALLM oraz dwa złącza USB, które umożliwiają odtwarzanie z pamięci typu pendrive czy dysku twardego z własnych zbiorów zdjęć, muzyki i filmów w najróżniejszych formatach plików. Po zainstalowaniu aplikacji przeglądarki internetowej przeglądać można strony WWW. Telewizory polecane są do codziennego oglądania telewizji DVB-T2 HEVC, DVB-S2 lub kablowej. Zachowano bezbramkową konstrukcję panelu jak w QLED-ach, niezmniejszającą optycznie obrazu.

2022-11-26
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket