STADLER FORM

Oczyszczacze powietrza Roger 2 doceniane na świecie

Oczyszczacze powietrza Roger 2

Firma Stadler Form skupia się na tworzeniu efektywnych w działaniu urządzeń do poprawy jakości powietrza, które swoim wzornictwem wzbogacają wnętrza. Tacy są też najnowsi reprezentanci marki – oczyszczacze powietrza Stadler Form Roger 2, które zdobyły uznanie niezależnych instytucji.

Powstały w 2006 r. certyfikat ECARF Seal of Quality jest przewidziany dla produktów i usług, które zostały w pełni dostosowane do potrzeb alergików. Nad odpowiednią weryfikacją produktów czuwa zespół złożony z 15 czołowych, międzynarodowych naukowców. Opracowali oni kryteria oceny takich grup produktów jak kosmetyki, odkurzacze czy właśnie urządzenia do poprawy jakości powietrza. Wytyczne te są regularnie aktualizowane, aby odzwierciedlały najnowsze odkrycia naukowe oraz występujące czynniki zewnętrzne. Produkt otrzymuje certyfikat, gdy można udowodnić przez audyty lub badania, że kryteria zostały spełnione.

Oczyszczacze powietrza Stadler Form Roger 2 zostały również pozytywnie zweryfikowane przez niezależną jednostkę badawczą Airmid. Jest to czołowa organizacja biomedyczna zajmująca się badaniami kontraktowymi, w tym dokonywaniem audytów produktów i usług. Celem instytucji jest zapobieganie rozprzestrzeniania się chorób, które są następstwem występowania w powietrzu szkodliwych substancji i drobnoustrojów. Testy laboratoryjne tej instytucji wykazały m.in., że oczyszczacze z gamy Stadler Form Roger 2 usuwają z powietrza do 99,9 proc. wirusów grypy A w ciągu 60 min. Co więcej, badania Airmid Healthgroup udowodniły, że urządzenia te skutecznie walczą z koronawirusami. Oczyszczacze Stadler Form Roger 2 testowane były przez 60 min w specjalnej komorze o objętości 28,5 m3. Do testu został użyty wirus MS2, który jest drobnoustrojem podobnym do SARS-CoV-2.

Marka Stadler Form przetestowała oczyszczacze powietrza Stadler Form Roger 2 również na terenie Polski. Urządzenia te mogą pochwalić się atestem (sygnatura: B-BK-60212-0392/21) Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Jednostka ta została powołana jako naukowe i laboratoryjne zaplecze służby zdrowia. Instytut od samego początku był projektowany według dalekosiężnej wizji Ludwika Rajchmana (pierwszego dyrektora PZH w latach 1918 – 1932 i późniejszego współtwórcy UNICEF) jako nowoczesna jednostka obejmująca swoją działalnością ekspercką podstawowe domeny zdrowia publicznego.

Za design produktów marki Stadler Form odpowiada zespół uznanych szwajcarskich projektantów, na którego czele stoi Matti Walker. To właśnie on jest bezpośrednio odpowiedzialny za projekt oczyszczaczy powietrza Stadler Form Roger 2. Seria tych urządzeń w kilka miesięcy po premierze otrzymała prestiżowe wyróżnienie – nagrodę „German Design Awards” 2022.

2022-08-14
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket