AMICA

Fundacja Amicis wspiera potrzebujących

Fundacja Amicis

W ostatnim tygodniu przed świętami fundacja Amicis dotarła z prezentami do 150 podopiecznych i 80 pracowników Domu Pomocy Społecznej Piłka-Zamyślin. Na wsparcie organizacji mogło liczyć też blisko 350 rodzin z gmin Wronki, Lubasz, a także z Poznania i okolic.

Dom Pomocy Społecznej Piłka-Zamyślin, który w dwóch miejscowościach Puszczy Noteckiej zapewnia całodobową opiekę osobom starszym, fundacja zaopatrzyła w koce, piżamy i ręczniki, a dla samych podopiecznych przygotowała paczki z typowo świątecznymi smakołykami i kawą. W tym wyjątkowym okresie nie zapomniano także o pracownikach ośrodka, którzy z wielkim zaangażowaniem wykonują swoje codzienne obowiązki. Każdy z nich otrzymał urządzenie AGD marki Amica. Dyrekcja i kadra DPS Piłka-Zamyślin nie kryła wzruszenia z powodu przekazanych prezentów.

Kolejny świąteczny transport wyruszył do ok. 350 rodzin z Poznania, Wronek, Lubasza i okolic tych miejscowości. Każda obdarowana rodzina otrzymała paczki z żywnością. Podarunki rozdysponowano poprzez szkoły, które tradycyjnie zaangażowały się w tę akcję, a także przy wsparciu strażaków z OSP Amica, którzy jak co roku zajęli się rozwiezieniem paczek w okolicach Wronek.

– Działamy z potrzeby serca przez cały rok, ale to właśnie świąteczny czas ma tę wyjątkową moc niesienia pomocy innym. Cieszymy się, że zawsze możemy liczyć na pomoc naszych strażaków, bez których dotarcie z paczkami do potrzebujących byłoby znacznie trudniejsze – wyjaśnia Małgorzata Rutkowska, prezes Fundacji Amicis.

Na początku grudnia mikołajkowy konwój Fundacji Amicis dotarł też do ponad trzystu dzieci z powiatów szamotulskiego i czarnkowsko-trzcianeckiego. W świątecznych paczkach znalazły się notesy elektroniczne, przybory szkolne, zabawki i słodycze.

Fundacja Amicis działa od 2005 r. we Wronkach jako niedochodowa pozarządowa organizacja pożytku publicznego. Jej misją jest niesienie pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Głównym sponsorem fundacji Amicis jest grupa Amica.

Fundacja Amicis
2022-02-18
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket