Na zimowe wieczory – koce rozgrzewające

Na zimowe wieczory

Chłodne zimowe wieczory mogą umilić nam koce elektryczne. To urządzenia, które nie tylko nas rozgrzeją, ale i poprawią krążenie krwi. Są szczególnie polecane, jeśli odczuwamy dolegliwości reumatyczne.

Urządzenia te cechują się relatywnie prostą budową oraz zasadą działania. Ważne jest jednak, aby wybierać produkty oryginalne oraz pochodzące z autoryzowanej dystrybucji. W przypadku koców elektrycznych duże znaczenie ma bezpieczeństwo. Urządzenie powinno być wyposażone w funkcje, które zabezpieczają je przed przegrzaniem.

Budowa koca grzewczego

Zasada działania koca grzewczego jest dosyć prosta. W materiale, najczęściej miękkim polarze, umieszczone są grzałki przewodzące ciepło i oddające je na całej powierzchni koca. Ważne jest, aby konstrukcja pozostawała elastyczna, żebyśmy mogli bez problemu okryć się kocem. Wydajność ogrzewania jest regulowana. Dzięki temu możemy ją dospawać do swoich upodobań. Służy do tego przewodowy pilot znajdujący się w zestawie, może być wyposażony w ekran LCD lub LED. Najczęściej dostępne są przynajmniej dwa stopnie pracy, jednak w bardziej zaawansowanych modelach jest ich nawet dziewięć. Oczywiście, możliwość precyzyjnej regulacji parametrów pracy jest znaczącym atutem. Oprócz tego dostępny jest wbudowany timer. Możemy więc ustalić, aby koc grzał przez określony czas. Sterowanie urządzeniem jest więc bardzo proste, a jego obsługa nie sprawia problemów. W dobie rosnących cen energii elektrycznej możemy zastanawiać się, czy koc elektryczny nie jest zbyt kosztownym luksusem. Jak się jednak okazuje, nawet największe modele charakteryzuje pobór mocy na poziomie ok. 100 W, a w tych mniejszych ok. 60 W. Dlatego nawet kilkugodzinne ogrzewanie nie powinno być bardzo kosztowane.

Na zimowe wieczory

CAMRY CR 7430; GOTIE GKE-150E; OROMED ORO-Blanket Star

Higiena i bezpieczeństwo

Czyszczenie każdego rodzaju urządzenia elektrycznego powinno odbywać się z minimalną ilością wody, jednak nieco inaczej jest z kocem grzewczym. Większość dostępnych na rynku modeli można prać. Należy pamiętać jednak o kilku zasadach. Przede wszystkich trzeba odłączyć przewód zasilający z pilotem. Producenci zalecają zazwyczaj pranie ręczne lub użycie programu delikatnego w pralce przy temperaturze 30 °C. Koc należy suszyć rozłożony na suszarce do odzieży do całkowitego wyschnięcia. Nie należy go suszyć na słońcu, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia warstwy izolacyjnej. Konsekwencją tego będą problemy z bezpieczeństwem w trakcie użytkowania urządzenia. Dlatego w trakcie czyszczenia należy stosować się do zaleceń z instrukcji obsługi.

Koc elektryczny musi być wyposażony w podstawowe zabezpieczenia. Są to ochrona przed przegrzaniem i przeciwprzepięciowa. Po upływie np. jednej godziny sprzęt automatycznie przełączy tryb pracy z grzania na poziomie „wysokim” na poziom „niski”, co zapewnia bezpieczeństwo.

Na zimowe wieczory

Eldom KT100 Bushy; MESKO MS 7419

Rodzaje koców elektrycznych

Parafrazując znaną definicję konia, można by stwierdzić, że koc jaki jest, każdy widzi. W praktyce jednak na rynku znajdziemy modele o różnym przeznaczeniu. Przede wszystkim są to dwie kategorie urządzeń. Pierwsza z nich to koce podkładowe. Umieszczamy je np. pod prześcieradłem lub na nim. Dzięki temu powierzchnia, na której śpimy lub leżymy, będzie emitować przyjemne ciepło i ogrzewać ciało. Taki koc powinien być wyposażony np. w taśmy, które zapobiegają przesuwaniu się. Pozostawiony do nagrzania koc powinien być przykryty, np. kołdrą, aby ciepło nie było rozpraszane. Drugi typ produktów to nakładane koce elektryczne, którymi możemy się okryć, np. leżąc na sofie lub fotelu. Wybór konkretnego rodzaju produktu zależy tak naprawdę od naszych wymagań i potrzeb. W praktyce warto mieć dwa koce, jeden do użycia np. w łóżku w sypialni, a drugi na zimowe wieczory na sofie w salonie. Oczywiście, powinniśmy również zwrócić uwagę na rozmiary koca. Koc podkładowy powinien swoją powierzchnią pokryć większą część materaca, z kolei modele nakładane zazwyczaj są przeznaczone dla jednej osoby.

Na zimowe wieczory

Concept BV1020; Concept DV7360

Nie tylko koce

Oczywiście, na rynku znajdziemy wiele różnych produktów z funkcją ogrzewania. Bardzo dużą popularnością cieszą się ogrzewacze do stóp. To świetny prezent dla osób z problemami krążeniowymi. Wnętrze jest pokryte miękkim materiałem, który można wyjąć, gdy się zabrudzi, i wyprać. Utrzymanie higieny nie stanowi więc problemu. Uniwersalny rozmiar sprawia, że nie musimy obawiać się, że ogrzewacz będzie nieodpowiedni dla obdarowanej osoby, jeśli kupujemy go na prezent.

Poduszki elektryczne w naturalny sposób uzupełniają gamę produktów grzewczych. Zdejmowany pokrowiec można łatwo wyprać. Bardzo często są również wyposażone w dodatkowy otwór, w którym możemy ogrzać dłonie lub stopy. Atutem jest również krótki czas nagrzewania. Wystarczy kilka chwil, aby odczuć przyjemne ciepło.

Bezpiecznym i wygodnym rozwiązaniem jest także termofor elektryczny. Może długo utrzymać ciepło i nie trzeba go napełniać wrzątkiem. Pomoże on np. w wyeliminowaniu bólu stawów czy mięśni.

Ogrzewane legowisko Camry CR 7431

Ogrzewane legowisko

Jeśli chcemy poprawić komfort pupila, możemy zaopatrzyć go w ogrzewane legowisko Camry CR 7431. Ma ono kształt elipsy oraz podwyższenie, na którym pies czy kot może oprzeć głowę. To dobry wybór dla ciepłolubnych oraz starszych zwierzaków, które cierpią na problemy ze stawami. Ciepłe legowisko pomoże je uśmierzyć. Zdejmowany pokrowiec zapinany na suwak nadaje się do prania w 40 °C i ułatwia utrzymanie czystości. Tkanina zewnętrzna jest wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne, a ta wewnątrz jest bardzo przyjemna w dotyku. Urządzenie wyposażone jest w zasilacz przetwarzający napięcie prądu, wszystkie elementy grzewcze są dodatkowo osłonięte pokrowcem, aby łatwo było je wyjmować w razie potrzeby. Przewód zasilający o długości 100 cm i przewód sprężynowy 92 cm pozwalają schować podzespoły przed wścibskim nosem, a co ważniejsze – zębami zwierzaka.

Koc grzewczy OROMED ORO-Blanket Polar

Koc grzewczy

Koc elektryczny ORO-Blanket Polar jest niezastąpiony w przypadkach występowania bólów korzonkowych czy reumatycznych. Poprzez delikatne i równomierne ogrzewanie całego ciała poprawia krążenie krwi, co w konsekwencji polepsza samopoczucie i ogólną sprawność ruchową. Elektryczny koc rozgrzewający przeznaczony jest do ogrzewania ciała w warunkach domowych. Ciepło pobudza organizm, przyśpiesza krążenie i poprawia samopoczucie. Urządzenie jest niezwykle łatwe w obsłudze. Koc rozgrzewający podłącza się do zasilania za pomocą przewodu o długości ok. 2,2 m. Na przewodzie znajduje się regulator temperatury. Na regulatorze mamy możliwość wyboru jednego z 3 poziomów ogrzewania.

2021-12-09
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket