Urządzenia susząco-odświeżające i prasujące

Urządzenia

Sprzęt gospodarstwa domowego powstał po to, aby ułatwić życie codzienne. Dotyczy to zarówno kuchenki, jak i okapu czy lodówki. Również drobne urządzenia, jak suszarki do włosów czy żelazka, mają określone przeznaczenie. Co w zakresie domowego suszenia, odświeżania i prasowania oferuje duży sprzęt AGD? Sprawdźmy!

Duże sprzęty gospodarstwa domowego, zwykle takie, które odznaczają się nowoczesnymi funkcjami i są pionierami w swoim segmencie, na początku są uznawane za fanaberię dla ludzi, którzy mają dużo pieniędzy. Tak było na przykład ze zmywarkami do naczyń. Nie tak dawno jeszcze takim sprzętem była również szuflada grzewcza czy automatyczna suszarka do ubrań. Dokładnie w tym miejscu są teraz urządzenia susząco-odświeżające i prasujące z segmentu dużego AGD. Nie jest ich na rynku zbyt wiele, ale z każdym rokiem zyskują na popularności przez ułatwianie codziennego życia w tym zakresie. To nowoczesne sprzęty, dzięki którym w domowym zaciszu możemy suszyć i odświeżać ubrania, które dotąd mogły być poddane tym zabiegom jedynie w profesjonalnych pralniach.

Kiedyś magiel, a co dzisiaj?

Magiel zdecydowanie kojarzy się z dawnymi czasami. Do magla oddawane były pościele, firany, zasłony, bielizna, ręczniki, obrusy, a nawet poszczególne części garderoby wierzchniej. Początkowo usługi maglownicze dostępne były jako wyspecjalizowane, płatne usługi zewnętrzne. Bieliznę i materiały zanoszono do magla cyklicznie. Następnie stało się to czynnością okazjonalną, zwłaszcza przed świętami lub na wiosnę i jesienią, aby odświeżyć garderobę lub też przygotować ją do przechowywania sezonowego. W ostatnich latach, wraz z rozwojem rozmaitych rozwiązań i ulepszania sprzętów gospodarstwa domowego, usługi maglownicze niemal zupełnie zniknęły z rynku. Jeśli zatem nie mamy takich potrzeb, zapewne dysponujemy sprzętami, które nam je zastępują. A jeśli nie – sprawdźmy, czym możemy zastąpić tradycyjny magiel, wybierając spośród urządzeń oferowanych obecnie na rynku.

Urządzenia

Samsung DF10A9500CG AirDresser AI; LG S3RFBN; Samsung DF60R8600CG AirDresser

Magiel – co to jest?

Magiel, inaczej zwany też prasowalnicą, to urządzenie, które dzięki systemowi długich walców lub dwóch płaskich powierzchni wygładza duże powierzchniowo partie prania, takie jak obrusy, firany, zasłony, pościel, ręczniki. Magiel wykorzystywany jest zwykle do wygładzania powierzchni, z którymi nie radzi siebie tradycyjne żelazko lub też czego prasowanie jest zbyt pracochłonne i czasochłonne. Warto dodać, że tradycyjny magiel sprawdza się idealnie do gładkich powierzchni, a nie nadaje się do odzieży mającej skomplikowane szycia, jak na przykład koszule, falbany czy plisy. Tym samym określeniem „magiel” można także nazwać miejsce, do którego oddaje się pranie do profesjonalnego maglowania – usługa ta nadal dostępna jest w większości pralni.

Urządzenia

Przemyślana konstrukcja urządzeń i dodatkowe rolki jezdne ułatwiają przechowywanie i transportowanie sprzętów.

Domowa maglownica

Nowoczesne maglownice oferowane obecnie na rynku różnią się wyglądem od tradycyjnego magla. Odznaczają się również sprawniejszym działaniem. Skonstruowane są z dwóch płaskich powierzchni, między które wkładamy uprany i wysuszony materiał. Wiele modeli wyposażonych jest w dodatkową funkcję wykorzystującą działanie gorącej pary wodnej. Perfekcyjnie potrafią wygładzić duże fragmenty materiału, jednak wymagają od użytkownika sprawności i dokładności. Materiał należy ułożyć równomiernie, w innym wypadku mogą powstać zagniecenia, które później będą bardzo uciążliwe, a nawet niemożliwe do usunięcia. Domowe maglownice są urządzeniami o dużych gabarytach. Dlatego przed zakupem należy dobrze przemyśleć, czy dysponujemy odpowiednią powierzchnią nie tylko do jej użytkowania, ale również przechowywania. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku będzie przeznaczenie jednego pomieszczenia na tak zwaną prasowalnię czy wydzielenie powierzchni z części garderoby. W każdym razie nie jest to sprzęt, który złożymy i schowamy wygodnie w szafie lub za drzwiami pokoju. Warto być tego świadomym.

Urządzenia

Urządzenia susząco-odświeżające i prasujące z segmentu dużego AGD, pomimo gabarytów sugerujących przeznaczenie komercyjne, doskonale sprawdzą się jako sprzęty do użytku domowego.

Dla kogo taki sprzęt?

Domowe maglownice czy nawet sprzęty susząco-odświeżające z pewnością docenią rodzice małych dzieci, a także duże rodziny. Liczba osób w gospodarstwie domowym, jak również niemowlęta czy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym to zawsze spora ilość codziennego prania. Nie dotyczy to wyłącznie ubrań, ale również ręczników i pościeli. Wysoka temperatura pary generowana przez nowoczesne urządzenia susząco-odświeżające i prasujące to przede wszystkim sposób na eliminację z tkanin bakterii i wirusów. Co więcej, urządzenia te docenią alergicy, ponieważ wysoka temperatura pary usuwa z pościeli, ręczników, firan i zasłon większość uciążliwych alergenów. Warto tu wspomnieć, że firany i zasłony są częściami wystroju domu, które w zasadzie nie poddają się większym zabrudzeniom niż osiadanie na nich kurzu. Oznacza to, że zamiast częstego prania możemy je okresowo odświeżać. Pomocne przy tym będą sprzęty odświeżające. Z kolei wygodne prasowanie dużej liczby zasłon zapewni nam domowa maglownica, zwana również prasowalnicą. Wskazane urządzenia z pewnością będą nieocenionymi pomocnikami wszędzie tam, gdzie przyjmowani są goście. Do takich miejsc możemy zaliczyć hotele, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne, ale również restauracje. Z pewnością znajdą swoje zastosowanie również w przedszkolach i żłobkach, całodobowych domach opieki, hospicjach czy szpitalnych oddziałach, niezależnie od rodzaju. Posiadanie takiego sprzętu eliminuje odświeżanie i prasowanie tkanin w profesjonalnych pralniach, co z kolei oszczędza czas i pieniądze.

2021-11-07
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket