ASEKOL

Konkurs edukacyjny „Posprzątaj ROD”

Konkurs edukacyjny

W ramach kampanii „Love Recykling” firma Asekol zorganizowała konkurs kierowany do Rodzinnych Ogrodów Działkowych, w którym mogą one wygrać atrakcyjne nagrody. Wystarczy zebrać najwięcej elektrośmieci.

Celem konkursu „Posprzątaj ROD” jest upowszechnienie wiedzy z zakresu postępowania ze zużytymi bateriami i akumulatorami oraz ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (elektrośmieci) przez aktywne włączenie się członków i gości ROD w działalność ekologiczną polegającą na selektywnym zbieraniu zużytych baterii i elektrośmieci. Obejmuje on takie urządzenia jak lodówki, pralki, zmywarki, telewizory, monitory, LCD, odkurzacze, tostery, kuchenki elektryczne i inne.

W konkursie mogą wziąć udział Rodzinne Ogrody Działkowe (ROD) zlokalizowane na terenie województwa mazowieckiego. Zgłoszenia odbioru elektrośmieci mogą być składane do 30 października 2021 r. przez wysłanie e-maila na adres edukacja@asekol.com.pl. Zgłoszenie musi zawierać następujące informacje: adres ROD (ewentualnie wskazówki odnośnie do dojazdu), osoba kontaktowa wraz z numerem telefonu, określenie ilości zgromadzonego sprzętu i baterii, np. w postaci fotografii. Minimum logistyczne do udziału w konkursie to zbiórka 300 kg sprzętu lub 20 kg baterii. Podczas zbiórki organizator waży zgromadzony sprzęt. Ogród, który najlepiej zorganizuje zbiórkę, przekona swoich „mieszkańców” do selektywnego gromadzenia elektroodpadów i zbierze ich najwięcej, wygrywa nagrody – są to sprzęt ogrodowy lub elektroniczny o wartości 1000, 750 lub 500 zł – odpowiednio za pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Szczegóły konkursu dostępne są na stronie www.loverecykling.pl.

2021-09-12
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket