ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL

Dobre projektowanie, lepsze życie. 2 x ŁDF

Dobre projektowanie,

Organizatorzy Łódź Design Festival pierwszą część tegorocznego festiwalu przygotowali pod hasłem LEPIEJ w szczególnych warunkach pandemicznych i mogło się wydawać, że po majowej edycji nie może być LEPIEJ – a jednak! Już 16 września kolejna odsłona wydarzenia pod hasłem „LEPIEJ 2.0”.

W dniach 16 – 19 września br. powróci na cztery dni w wyjątkowej, jesiennej odsłonie Łódź Design Festival. Projekty zaprezentowane zostaną, jak dawniej, w Centrum Festiwalowym przy ul. Tymienieckiego. Do dyspozycji zwiedzających oddanych zostanie ponad 10 wystaw, które będzie można zobaczyć bezpłatnie!

Organizatorzy chcą na nowo rozpocząć cykl opowieści o wzornictwie, docierając z nim do jak największej publiczności. Zależy im na tym, żeby przyczynić się do zmiany sposobu, w jaki mówi się o wzornictwie, które powinno bazować na naukowych podstawach i rozwiązywać rzeczywiste problemy w codziennym życiu. Dlatego bardzo ważnym elementem nadchodzących działań będzie specjalne badanie, zrealizowane w celu zapełnienia luki w naukowej diagnozie czasu lockdownu i tego, co zmieniło się w naszym życiu przez fakt zamknięcia w mieszkaniach. Jego wyniki zostaną zaprezentowane podczas specjalnego bloku konferencyjnego.

Wszystkie wystawy i wydarzenia w ramach LEPIEJ 2.0 będą dostępne całkowicie bezpłatnie. Do dyspozycji zwiedzających zostanie oddanych ponad 10 ekspozycji, w tym m.in. „Elementarz polskiego designu”, „Przedmioty domowe. Rzeczy w życiu człowieka”, „100%LoveOriginal” czy niezwykła wystawa „INFLATALES. Stalowe opowieści Oskara Zięty”. W planie są również prezentacje wydziałów projektowych z uczelni w całym kraju, specjalna, autorska selekcja ŁDF prezentująca producentów z Polski, przygotowana przez czołowe polskie projektantki, kolekcja dywanów Agnelli, zanurzona w tkance miejskiej wystawa fotograficzna „Mesydż” Dawida Furkota oraz premiera łódzkiego słuchowiska dla dzieci. Żeby być na bieżąco z programem drugiej, nietypowej edycji 15. ŁDF, warto śledzić stronę lodzdesign.com oraz profile festiwalu w mediach społecznościowych. Zapraszamy w imieniu organizatorów. Relacja z wydarzenia w kolejnym numerze magazynu.

Dobre projektowanie,
2021-09-01
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket