AQUAPHOR

Gigantyczny zakład produkcyjny w Narwie

Gigantyczny zakład produkcyjny

Będąc liderem w dziedzinie uzdatniania wody, firma Aquaphor nieustannie dąży do doskonałości, stawiając sobie kolejną poprzeczkę. Do roku 2025 Aquaphor planuje wybudować kolejny zakład produkcyjny o powierzchni 110 tys. m2.

Pod koniec kwietnia przedstawiciele administracji Narwy i założyciel firmy Aquaphor – Joseph Shmidt omówili wspólnie pomysł budowy „megafabryki”. Wartość inwestycji jest szacowana na ok. 200 mln euro i wraz z nią powstanie ok. 700 nowych miejsc pracy przy wysokim poziomie robotyzacji produkcji. Zakład będzie produkował do 1 miliona systemów uzdatniania wody rocznie, a roczne obroty ze sprzedaży mają wynieść nawet do 2 mld euro.

W nowym zakładzie produkcyjnym wyprodukowane zostaną systemy uzdatniania wody przeznaczone dla odbiorców komercyjnych, komunalnych i przemysłowych – hoteli, domów prywatnych, restauracji, szpitali i innych instytucji. Spełnią one najwyższe standardy środowiskowe: brak szkodliwych chemikaliów w uzdatnianiu wody.

Systemy marki Aquaphor nie tylko usuwają z wody szkodliwe zanieczyszczenia i zapobiegają tworzeniu się kamienia, ale również pozwalają na użycie minimalnej ilości detergentów do zmywania naczyń i prania ubrań, np. w kawiarni w Rydze czy Narwie, gdzie woda jest stosunkowo twarda podobne instalacje zwracają się po ok. roku, zmniejszając około 4-krotnie wydatki na zakup detergentów.

Od ponad 5 lat produkcja oraz sprzedaż firmy Aquaphor jest właśnie na to ukierunkowana. Obecnie najnowsze technologie pomagają doprowadzić produkty do perfekcji pod względem technicznym, a w związku z tym, że i popyt jest coraz większy, firma chce produkować systemy na jeszcze większą skalę.

Aquaphor International planuje przyciągnąć większość inwestycji przez wejście na giełdę europejską pod koniec 2022 r. Mniej więcej w tym samym czasie zapadnie decyzja o budowie „megafabryki”. Wiele zależy od pozyskania dostawców do Narwy, a także od tego, czy władze miasta będą w stanie zrealizować plan rozwoju infrastruktury. Dla rodzin zaproszonych specjalistów konieczne są budowa nowoczesnych mieszkań, rozwój usług medycznych oraz praca nad dostępnością edukacji szkolnej w języku angielskim.

2021-07-12
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket