AMICA

Preinkubacja Studencka i wyzwania projektowe

Preinkubacja Studencka

Grupa Amica wraz z Fundacją na rzecz Tworzenia Wartości Wspólnej przez Studentów realizuje projekt stworzony z myślą o studentach poznańskich uczelni. Umowę o wspólnej realizacji projektu podpisali 11 czerwca dyrektor ds. zasobów ludzkich grupy Amica – Maja Rutkowska, a w imieniu Fundacji – wiceprezes zarządu Jonasz Wesołek.

Preinkubacja ma na celu wsparcie młodych ludzi w zdobywaniu doświadczenia zawodowego i poszerzaniu zdolności pracy projektowej. Rekrutacja rozpocznie się jeszcze w tym roku akademickim.

Współpracujemy z organizacjami studenckimi, kołami naukowymi i młodymi naukowcami, pomagając im realizować swoje projekty. Chcemy łączyć środowisko akademickie z firmami, które są zainteresowane wspieraniem przedsiębiorczych studentów. Przyszłość nauki to umiejętne połączenie studentów ze społecznie odpowiedzialnym biznesem – mówi o idei działalności Fundacji na rzecz Tworzenia Wartości Wspólnej przez Studentów jej współzałożyciel i prezes rady, dr Adam Weinert.

„Preinkubacja Studencka i wyzwania projektowe w Amica S.A.” to innowacyjny projekt stworzony wspólnie przez grupę i Fundację Amica, który adresowany jest do studentów z Poznania. Stwarza nowe szanse dla młodych ludzi, którzy chcą uzyskać rzetelną i praktyczną wiedzę, zdobyć doświadczenie oraz poznać inne osoby zainteresowane tematami z zakresu przedsiębiorczości czy tworzenia innowacyjnych projektów. Celem nadrzędnym jest pomoc beneficjentom, będącym u progu kariery zawodowej, w wejściu na rynek pracy.

Biorąc udział w projekcie, uczestnicy uzyskają wiedzę podczas wielu warsztatów i szkoleń przygotowanych przez profesjonalistów z różnych dziedzin. Poznają techniki i metody tworzenia projektów społeczno-biznesowych z zachowaniem idei tworzenia wartości wspólnej. Pod okiem ekspertów z grupy Amica studenci będą mieli możliwość zbudowania i rozwinięcia od podstaw swojego własnego, nowatorskiego projektu.

Wszyscy studenci zakwalifikowani do programu będą mieli szanse zdobyć nagrody pieniężne, których łączna wartość to ponad 20 tys. zł. Grupa Amica zakłada też, że część uczestników programu skorzysta ze staży w jej spółkach. Dodatkową atrakcją dla wszystkich studentów biorących udział w programie będzie zwiedzanie fabryki firmy oraz Stadionu Poznań.

Najbliższa edycja preinkubacji odbędzie się w październiku 2021 r., a zapisy rozpoczną się niebawem. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.csv-student.pl oraz w mediach społecznościowych fundacji: @CSVstudent.

2021-07-05
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket