IFA

Targi IFA 2021 odwołane

Targi IFA 2021

Pomimo entuzjastycznych reakcji zarówno wystawców, jak i odwiedzających organizator targów IFA – Messe Berlin musiał podjąć decyzję o odwołaniu tegorocznej fizycznej edycji imprezy.

Decyzja została podjęta po szczegółowych rozmowach z ekspertami ds. zdrowia publicznego i wieloma interesariuszami. Ostatecznie kilka kluczowych wskaźników zdrowotnych na świecie nie kształtowało się tak dobrze, jak oczekiwano – od szybkiego pojawienia się nowych wariantów Covid-19, na przykład w Azji Południowej, po ciągłą niepewność co do szybkości wdrażania programów szczepień na całym świecie. To z kolei zwiększa niepewność firm, które były zaangażowane lub zainteresowane przyjazdem do Berlina, a także dla mediów i gości, którzy muszą planować z dużym wyprzedzeniem w zakresie budżetów, inwestycji i podróży udział w wydarzeniach targowych. Kolejna kwestią jest fakt, że Messe Berlin nadal wspiera walkę z Covid-19, przekształcając część powierzchni wystawienniczej w ośrodek szczepień i szpital ratunkowy. Oba będą prawdopodobnie potrzebne dłużej, niż pierwotnie przewidywano.

– Podjęcie tej decyzji nie było łatwe. IFA Berlin jest prawdopodobnie najważniejszym wydarzeniem roku zarówno dla marek, jak i detalistów. IFA Berlin łączy naszą branżę z odwiedzającymi, mediami i prawdziwymi konsumentami jak żadne inne wydarzenie. Jednak zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich muszą być absolutnie najważniejsze. Wysiłki mające na celu powstrzymanie tej pandemii – od wprowadzenia programów szczepień po wznowienie podróży międzynarodowych – nie odbyły się w tempie, na jakie liczyliśmy. Biorąc pod uwagę te wydarzenia, ta trudna i rozczarowująca decyzja była nieunikniona – powiedział Martin Ecknig, dyrektor generalny Messe Berlin.

Przygotowania do Berlin Photo Week w Arena Berlin i Shift Mobility trwają zgodnie z planem.

Organizatorzy IFA współpracują teraz ze swoimi partnerami z przemysłu, handlu i mediów, aby wszystko było gotowe na IFA 2022, które odbędą się jako wydarzenie na żywo na pełną skalę na terenach wystawowych w Berlinie. Planowana data targów to 2-6 września 2022 r.

2021-06-09
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket