Urządzenia do pielęgnacji ciała

Urządzenia

Rynek urządzeń do pielęgnacji ciała rozwija się bardzo intensywnie. Przede wszystkim znajdziemy na nim różnorakie masażery, które stanowią najprostszy sposób na szybki relaks w domowym zaciszu. Masażery nie tylko odprężają, ale też pomagają walczyć z bólem czy zbędnymi kilogramami.

Dobry masaż to podstawa dobrego samopoczucia. Rolę profesjonalnego masażysty przejęły masażery, które na dobrą sprawę przystosowane są do masowania prawie każdej części ciała. Najważniejsze rozróżnienie dotyczy tego, jakie jest ich przeznaczenie i jaki rodzaj masażu wykorzystują.

Jedną z najliczniejszych grup produktowych są urządzenia do masowania ciała, czyli tzw. masażery ręczne. Różnią się one kształtem, budową i wymiennymi końcówkami. W tej grupie można wyróżnić m.in. modele do masowania karku, szyi, pleców czy ramion. Kolejne kategorie stanowią modele do stóp oraz pozostałe urządzenia, w tym maty, poduszki, fotele masujące, masażery próżniowe, platformy wibracyjne oraz stymulatory mięśni i nerwów.

Możliwość wyboru podstawą

Dotyczy to nie tylko rodzaju konkretnego urządzenia. W większości dostępnych produktów istnieje możliwość wyboru rodzaju masażu i dostosowania go do potrzeb użytkownika – każdy rodzaj przynosi inne efekty. Najpopularniejszy jest masaż klasyczny, który dostępny jest w każdym typie masażerów. Dzieli się on na kilka technik: ugniatanie, głaskanie, poklepywanie, rozcieranie czy wstrząsanie. Często stosuje się także masaż wibracyjny, który pobudza i rozluźnia, dodatkowo wpływa pozytywnie na mięśnie, zmniejsza ból, stabilizuje układ nerwowy i udrożnia układ krążenia. Masaż tego typu najczęściej stosowany jest w matach masujących. Ostatnim typem jest masaż siatsu, który polega na uciskaniu kciukami, palcami lub dłońmi i który coraz częściej można spotkać w urządzeniach do masażu. W zależności od intensywności i nacisku masaż tego typu może głęboko oddziaływać na tkankę i idealnie nadaje się do rozluźnienia mięśni i zmniejszenia napięcia. Szukając odpowiedniego urządzenia, warto wziąć pod uwagę właśnie to, jaki typ masażu oferuje i jakie są jego zalety.

Masażery ręczne

To propozycja dla wszystkich lubiących poręczne, uniwersalne i wygodne urządzenia. Uniwersalność zapewniają im wymienne końcówki, odpowiadające za konkretny typ masażu, oraz niewielkie gabaryty. Niektóre modele mają specjalną rączkę lub poręczny uchwyt, inne kształtem przypominają kulę lub niewielką bazę z wypustkami. Podstawowe urządzenia pozwalają na masaż za pomocą wibracji, a część z nich uruchamiana jest w momencie kontaktu ze skórą. Inne produkty są przeznaczane do tzw. masażu opukującego z możliwością włączenia ciepła podczerwieni. Przydatnym rozwiązaniem jest nie tylko możliwość wyboru rodzaju masażu, ale także jego intensywności. Duże znaczenie ma także sposób zasilania. Większość produktów zasilana jest przewodowo lub za pomocą baterii bądź akumulatorów wielokrotnego użytku.

Ciekawostką na rynku są specjalne roboty do masowania pleców. Wyposażone są one w czujniki przechylenia, zapobiegające spadnięciu robota, dzięki czemu masaż wykonywany jest „automatycznie”. Praktyczną opcją są urządzenia mające obracaną głowicę (o 180°) oraz regulowaną rączkę, ułatwiającą masaż punktowy. Jeśli czyimś królestwem jest łazienka, użytkownik obowiązkowo powinien zakupić model odporny na wodę rozbryzgową.

Urządzenia

Z maty masującej możemy wygodnie korzystać np. na sofie, relaksując się po pracowitym dniu. (Fot. Medivon)

Pistolety masujące

Coraz większą popularnością cieszą się pistolety masujące. To rodzaj masażerów ręcznych, które swoją nazwę zawdzięczają charakterystycznemu kształtowi. Urządzenie jest wyposażone w wymienne głowice o różnych kształtach, a podstawowa ma formę kuli i jest uniwersalna. Konkretne rodzaje głowic są przeznaczone do pracy z odpowiednimi grupami mięśniowymi, co pozwala uzyskać optymalne efekty. Intensywność masażu i prędkość poruszania się głowicy można płynnie regulować, aby dopasować do swoich wymagań. Za zasilanie odpowiada wbudowany akumulator. Pistolet masujący pozwala na wykonanie dogłębnego miejscowego masażu mięśniowego. Stanowi remedium na spięte mięśnie, sprawdzi się w użytku zarówno sportowców, jak i np. pracowników biurowych czy kierowców. Najczęściej pistolet masujący wraz z końcówkami jest dostarczany w podręcznym etui, które można łatwo transportować.

2021-06-04
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket