ASEKOL

Wiosenne E-Porządki

Wiosenne

Czy wiecie, że statystyczny Polak chowa w swojej szafie co najmniej dwa nieużywane telefony komórkowe? Zgodnie z badaniem firmy Digital Care „Smart Barometr, czyli Polacy i ich smartfony” 62 proc. respondentów posiadało łącznie trzy smartfony – jeden do użytku, a dwa w szufladzie „na zapas”.

Należy podkreślić, że zużyte urządzenia to źródło cennych surowców. W jednej tonie telefonów komórkowych może znajdować się nawet 100 kg miedzi, 2,5 kg srebra i 0,3 kg złota. Odzyskanie tych surowców jest znacznie bardziej ekologiczne niż wydobywanie surowców pierwotnych. Odzysk wymaga zaledwie 10 do 15 proc. energii w porównaniu do pozyskiwania metali z rudy, nie mówiąc już o przekształceniu i niszczeniu terenów związanych z wydobyciem surowców.

Mając na względzie ochronę środowiska i odzysk cennych surowców, a z drugiej strony bezpieczeństwo danych, ASEKOL PL postanowił uruchomić kampanię edukacyjno-zbiórkową pod hasłem „Wiosenne E-Porządki”. Celem akcji jest zwiększenie świadomości na temat prawidłowego przetwarzania i recyklingu telefonów i innych nośników danych. Zebrane urządzenia przetwarzane są w sposób bezpieczny dla środowiska w zakładzie przetwarzania Enviropol PL. Zastosowane tam rozwiązania techniczne zapewniają również zniszczenie urządzeń w sposób uniemożliwiający odzyskanie danych. Oprócz zbiórki i edukacji, w ramach akcji można wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania są cenne urządzenia elektroniczne.

Ambasadorem akcji został znany aktor Mateusz Damięcki, który w mediach społecznościowych, edukuje i przekonuje do prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Po szczegóły akcji zapraszamy na stronę internetową www.loverecykling.pl.

2021-05-31
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket