Uniwersalne i wygodne czyszczenia parą

Uniwersalne i wygodne

Spośród urządzeń parowych, takich jak czyściki czy mopy, to parownice mogą pochwalić się największa uniwersalnością. Oferują one dobre parametry techniczne oraz bardzo dużą liczbę akcesoriów, które pozwalają na czyszczenie wszelkiego rodzaju powierzchni. To znacznie zwiększa spektrum zastosowań w domu.

Od czyścików i mopów parowych parownice różnią się przede wszystkim kształtem. Czyściki ręczne są niewielkie i dobrze sprawdzają się przy usuwaniu zabrudzeń z małych powierzchni, z kolei mopy są przeznaczone przede wszystkim do podłóg, dlatego też ich kształt jest zbliżony do odkurzaczy pionowych. Parownice mają większe wymiar i z wyglądu przypominają bardziej klasyczne odkurzacze. Podobnie jak one wyposażone są w końcówki czyszczące oraz wąż, które, oczywiście, zamiast zasysać zanieczyszczenia, dystrybuują gorącą parę. To właśnie akcesoria maja bardzo duże znaczenie, ponieważ znacznie zwiększają możliwości zastosowania urządzenia.

Zalety czyszczenia parą wodną

Oczywiście, o zdrowie należy dbać, także odpowiednio czyszcząc domowe otoczenie. Z tym zadaniem świetnie poradzą sobie urządzenia parowe. Para wodna ma bardzo zróżnicowane i skuteczne zastosowanie. Od lat wykorzystywana jest nie tylko do prasowania i gotowania, ale też do czyszczenia przeróżnych powierzchni. Nie bez powodu na rynku pojawia się wiele urządzeń łączących np. odkurzanie z użyciem pary, która dodatkowo czyści podłogę na mokro. Spektrum właściwości pary jest naprawdę szerokie, jednak największą zaletą czyszczenia parowego jest to, że w wypadku większości pospolitych zabrudzeń nie wymaga stosowania dodatkowych detergentów. To para usuwa najtrudniejsze zabrudzenia, a przy tym zapewnia sterylną czystość – podczas parowania powierzchni eliminowanych jest blisko 99 proc. bakterii i grzybów, a niektóre z nich zabijane są już w temperaturze 85 °C. Para wodna, jako naturalny „rozpuszczalnik brudu”, nie uczula ani nie wpływa w żaden sposób na organizm ludzki – śmiało więc możemy czyścić pomieszczenia, w których przebywają dzieci, bez obaw o intensywne zapachy, z jakimi można spotkać się podczas użycia standardowych środków chemicznych.

Możliwości parownic

To jedne z najskuteczniejszych i najbardziej funkcjonalnych urządzeń AGD. Są idealnym rozwiązaniem do czyszczenia, mycia, wygładzania tkanin czy prasowania. Co więcej, ich zakres możliwości jest o wiele szerszy, bowiem dzięki specjalnym końcówkom możemy dokonać wielu czynności związanych z czyszczeniem czy konserwacją, poczynając od specjalistycznego mycia fug, a kończąc na usuwaniu starych tapet ze ścian za pomocą specjalnej końcówki. Parownice są niezwykle skuteczne w działaniu i są w stanie poradzić sobie z większością uporczywych zabrudzeń, które są poza zasięgiem odkurzaczy (także piorących), czyścików czy mopów.

Ogólna charakterystyka parownic

Parownice wyglądem przypominają zazwyczaj odkurzacze kompaktowe. Choć są mniejsze gabarytowo, to ich zastosowanie oraz możliwości są dużo, dużo większe. Docierają do miejsc, do których nie dotrze szczotka czy ssawka odkurzacza, i są w stanie wyczyścić najbardziej uporczywy brud czy plamę w sposób niezwykle higieniczny. Idealnie sprawdzą się w domach, w których mieszkają alergicy lub rodziny z małymi dziećmi, gdzie utrzymanie higieny na wysokim poziomie jest priorytetem. Najważniejszym elementem takiego urządzenia jest bojler, który doprowadza wodę do wrzenia. To, jaka woda zostanie użyta, wpływa na czas nagrzewania się urządzenia – im cieplejsza, tym jest on krótszy. Tak naprawdę parownica jest gotowa do pracy już po kilku minutach.

2021-05-06
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket