JURA

Ekspres automatyczny Z10

Ekspres automatyczny

Szwajcarski producent ekspresów automatycznych – JURA modelem Z10 udowadnia, że nie bez powodu jest prawdziwym specjalistą w swojej dziedzinie. Oprócz tradycyjnych specjałów przygotowuje on kawy typu cold brew, czyli przyrządzane na zimno.

Podczas gdy wiele standardowych zimnych napojów kawowych powstaje najczęściej z parzonej na gorąco i schładzanej kawy, w przypadku ekspresu Z10 proces ekstrakcji odbywa się z użyciem zimnej wody, pulsująco, pod wysokim ciśnieniem i z grubiej mieloną kawą. W rezultacie otrzymujemy w filiżance naturalny, orzeźwiający napój, w którym wspaniale dają się wyczuć owocowe aromaty kawy, nietłumione przez goryczkę. To znacznie poszerza gamę możliwych do przygotowania specjałów, ponieważ oprócz ich tradycyjnych wersji dostępne są te przygotowywane na zimno – łącznie aż 32 różne pozycje!

Aby zapewnić optymalnie zmieloną kawę do każdego rodzaju specjału, inżynierowie z firmy JURA opracowali „inteligentny” młynek P.R.G. (Product Recognising Grinder). Sterowany elektronicznie wielostopniowy wysokowydajny młynek stożkowy ustawia się indywidualnie na wcześniej zdefiniowany stopień zmielenia, który sięga od bardzo drobno mielonej kawy do przygotowania „krótkich kaw”, po grubo mieloną do „przedłużonych” specjałów. Smakosze jednak nie muszą się tym martwić, ponieważ zmiana stopnia zmielenia odbywa się w pełni automatycznie podczas każdego przyrządzenia, a dzięki funkcji Aroma Selection przed każdym przyrządzeniem ustawienie może być wybrane indywidualnie.

Kolejnym z nowatorskich rozwiązań jest jednostka zaparzająca ósmej generacji. Wykorzystuje ona technologię zaparzania 3D, dzięki której woda przenika równomiernie przez wszystkie warstwy zmielonej kawy. Pozwala to wydobyć pełnię aromatu zarówno z tradycyjnej kawy, jak i tej przygotowanej metodą cold brew. Obsługa ekspresu jest łatwa dzięki ekranowi dotykowemu o przekątnej 4,3 cala oraz funkcjonalnemu pokrętłu Blue Crystal Rotary Switch. Całość dopełniają przejrzysty interfejs użytkownika oraz funkcje sztucznej inteligencji.

JURA Z10 nie zawodzi także pod względem designu. Aluminiowy panel przedni o wklęsło-wypukłych kształtach świadczy o najwyższym standardzie wykonania. Zbiornik na wodę z eleganckim wykończeniem i harmonijną obudową filtra to tylko dwa przykłady dbałości o najdrobniejsze szczegóły. JURA Z10 jest dostępna w wersjach Aluminium White i Aluminium Dark Inox (EA) – Signature Line. Obudowa jest wykonana z pełnych płyt aluminiowych o grubości 3 mm. Powierzchnia jest uszlachetniania procesem anodowania, a tackę na filiżanki wykonano z ciężkiego chromowanego odlewu cynkowego.

Ekspres-automatyczny-Z10-4
2021-04-13
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket