Elektryczne grillowanie w domu i nie tylko

Elektryczne grillowanie

Grille elektryczne coraz częściej goszczą w naszych domach. W porównaniu do modeli tradycyjnych przemawia za nimi wiele walorów użytkowych, dlatego są dobrym wyborem nie tylko dla osób niemających możliwości korzystania z grilli węglowych czy gazowych.

Wśród zalet grilli elektrycznych wymienimy przede wszystkim ekologię, możliwość użytkowania w praktycznie dowolnym miejscu, niezależność od warunków atmosferycznych oraz pory roku. Potrawy przyrządzane przy pomocy grilli elektrycznych są również zdrowe, ponieważ duża część tłuszczu z mięsa po prostu wytapia się i spływa do specjalnego pojemnika. Również posiadacze ogródków coraz częściej wybierają grille elektryczne, doceniając to, jak zbawienny wpływ na relacje sąsiedzkie ma brak dymu. Na rynku znajdziemy kilka typów urządzeń oraz wiele różnych modeli do wyboru. To ułatwia dobór sprzętu do konkretnych wymagań.

Rodzaje grilli elektrycznych

Najważniejszy podział grilli elektrycznych dotyczy budowy urządzeń, a także ich zastosowania. Wyróżniamy:

  • grille stołowe,
  • grille stojące.

Zdecydowanie bardziej rozbudowaną ofertę ma pierwsza grupa. Różnią się one m.in. budową i rodzajem rusztów. Podziału można dokonać także ze względu na przeznaczenie, jednak nie jest to zbyt wyraźna klasyfikacja. Urządzenia te mają niewielkie wymiary i przeznaczone są głównie do użytku w pomieszczeniach domowych. Część dostępnych modeli ma dodatkową pokrywkę, mieszane powierzchnie grillujące czy wyjmowany przewód zasilający. Wspólnym mianownikiem wszystkich urządzeń jest duża praktyczność i poręczność. Modele stołowe są nie tylko łatwe w czyszczeniu, ale też nie zajmują dużo miejsca. To właśnie dzięki temu coraz częściej sięgają po nie polscy konsumenci.

Druga kategorię stanowią produkty przeznaczone do użytku na zewnątrz, ale nie tylko. Ważnym aspektem jest także możliwość korzystania z tych urządzeń w pomieszczeniach zamkniętych. Ogólnie rzecz ujmując, grille stojące składają się z klasycznego grilla stołowego i stelaża podtrzymującego ruszt z obudową. Ważną cechą tych urządzeń jest możliwość demontażu metalowej konstrukcji i używania urządzenia jako klasycznego modelu stołowego.

2021-04-13
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket