Pogromcy smug – myjki do czyszczenia okien

Pogromcy smug

Mycie okien nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków domowych. Smugi i zacieki skutecznie utrudniają czyszczenie szyb. Szczególnie dokuczliwe są przy dużych przeszklonych powierzchniach, które współcześnie są bardzo modne w architekturze. Dlatego warto wyposażyć się w myjkę do okien.

W czyszczeniu gładkich powierzchni, jak szyby, lustra czy płytki ceramiczne, sprawdzą sie także myjki do okien. To relatywnie proste urządzenia, jednak niezwykle funkcjonalne i pozwalające znacznie zaoszczędzić czas. W podstawowym zestawie znajdziemy spryskiwacz na detergent z padem z mikrofibry oraz myjkę z listwą zbierającą. Jak działa myjka do okien?

Zasada działania myjki

Podstawowe modele myjek wyposażone są w dwa elementy. Pierwszym z nich jest tradycyjny spryskiwacz z nasadką z mikrofibry. Przy jego pomocy czyszczoną powierzchnię zraszamy odpowiednim środkiem do czyszczenia szyb, a następnie przecieramy mikrofibrą. Na takiej powierzchni pojawiają się, oczywiście, liczne smugi oraz zacieki. Dlatego należy skorzystać z drugiego elementu zestawu, czyli już właściwej myjki. Urządzenie jest zasilane akumulatorem, a w trakcie pracy niczym odkurzacz zasysa do zbiornika zabrudzenia i wodę zgarnianą przez listwę zbierającą. Dzięki temu skutecznie usuwa wszelkie smugi i zabrudzenia z gładkich powierzchni. Zbiornik na brudną wodę ma łatwy system opróżniana, abyśmy nie mieli kontaktu z jego zawartością. Niektóre modele myjek do okien integrują spryskiwacz i ściereczkę z mikrofibry w jednej obudowie. Jest ona umieszczona po drugiej stronie listwy zbierającej. Wygoda obu rozwiązań jest kwestią gustu. Z całą pewnością można jednak stwierdzić, że oddzielny spryskiwacz jest lżejszy.

Zdarza się jednak, że zabrudzenia są wyjątkowo uporczywe. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi wibrujący pad z mikrofibrą. Stanowi on świetne uzupełnienie myjki do okien i zastępuje spryskiwacz ze ściereczką. To niewielkie urządzenie wyposażone w wibrujący pad czyszczący z mikrofibry, która w trakcie pracy jest automatycznie nawilżana środkiem czyszczącym. Niewielkie drgania sprawiają, że radzi sobie on szczególnie dobrze z usuwaniem najbardziej uporczywych zabrudzeń, których nie trzeba szorować. Dostępne w zestawie z myjką ściereczki z mikrofibry są wielokrotnego użytku i po czyszczeniu wystarczy je uprać. Warto jednak wyposażyć się w dodatkowe, które mogą przydać się przy sprzątaniu większych powierzchni.

2021-04-04
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket