Pogromcy smug

Dzięki akumulatorowemu zasilaniu z myjki możemy korzystać w każdych warunkach. (Fot. Kärcher)

Dodatkowe wyposażenie i funkcje

Myjki do okien można wyposażyć w dodatkowe akcesoria. Oprócz tego, jak każde urządzenie, zużywają się one. Dlatego dostępne są również elementy eksploatacyjne. Jeśli chcemy mieć pewność, że będą one oferowane, powinniśmy wybierać sprzęt uznanych marek. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na obecność niektórych funkcji. Mogą one ułatwić korzystanie ze sprzętu.

  • Ulepszona listwa ssąca – dokładniej przylega do krawędzi i ułatwia czyszczenie w trudno dostępnych miejscach.
  • Wskaźnik baterii – w najprostszych modelach znajdziemy diody, które kolorystyką będą informować o poziomie naładowania baterii. Bardziej zaawansowane myjki do okien mają precyzyjne wyświetlacze, dokładnie wskazujące, ile minut czasu pracy jeszcze zostało do dyspozycji.
  • Wąska ssawka – dodatkowa wąska ssawka sprawdzi się znakomicie przy czyszczeniu mniejszych powierzchni, np. okien szczelinowych, szyb w drzwiach i innych.
  • Pady z mikrofibry – w zestawie z urządzeniem znajdziemy najczęściej jedną lub dwie nakładki z mikrofibry. Są wielokrotnego użytku, ale po całkowitym zużyciu należy je zastąpić innymi. Dostępne są pady o różnym rodzaju powierzchni, w tym przeznaczone do lekkich zabrudzeń, jak i te szorstkie do bardziej intensywnych.
  • Akumulatory ze stacją ładowania – to rozwiązanie spotykane w profesjonalnych myjkach. Akumulatory są wymienne i można je wygodnie ładować w specjalnej stacji. To pozwala zachować ciągłość pracy, w razie wyczerpania wystarczy włożyć drugą baterię.
  • Skrobaczka do brudu – jeśli trafimy na bardziej uporczywe zabrudzenia, to oprócz mikrofibry przydatna może być skrobaczka do brudu.
  • Listwy zbierające – główny element myjki to listwy zbierające, które jednak zużywają się. Jeśli uległy uszkodzeniu, można je zastąpić nowymi, aby urządzenie dalej skutecznie czyściło, nie pozostawiając smug.
  • Lance przedłużające – czyszczenie wysoko położnych okien również jest możliwe dzięki lancom przedłużającym. Można na nich zamontować wibrujący pad oraz myjkę. Teleskopowa konstrukcja sprawia, że długość z łatwością dopasujemy do naszych wymagań.
  • Środki czyszczące – do czyszczenia okien możemy użyć standardowych płynów, dostępnych w supermarketach. Jednak firmy zajmujące się urządzeniami czyszczącymi profesjonalnie, jak Kärcher, oferują także własne detergenty. Takie specjalistyczne środki dobrze sobie radzą z usuwaniem uporczywych tłustych plam czy zanieczyszczeń emisyjnych. Po ich użyciu woda spływa szybciej, nie powstają zacieki oraz zapobiegają późniejszemu osadzaniu się brudów.
  • Szybka ładowarka – jeśli czyścimy dużo powierzchni, warto wyposażyć się w szybką ładowarkę, która znacznie skraca czas ładowania baterii. Dzięki temu sprzęt jest szybciej gotowy do pracy.

2021-04-04
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket