Pielęgnacja włosów – suszarki i akcesoria

Pielęgnacja włosów

Suszarka to jeden z podstawowych sprzętów do stylizacji włosów w domu. Pozwala zaoszczędzić czas oraz przygotować fryzurę. Jednak gorące powietrze nie wpływa najlepiej na kondycję włosów. Dlatego warto wybierać modele z zaawansowanymi rozwiązaniami.

Zbyt duża temperatura czy prędkość nawiewu mogą sprawić, że włosy będą kruche i łamliwe. Ma to znaczenie zwłaszcza przy częstym suszeniu i myciu. Dlatego w nowoczesnych suszarkach producenci zwracają uwagę na dobór właściwych parametrów do kondycji czy wilgotności włosów, dodatkową pielęgnację zapewniają też takie funkcje jak dobrze znana jonizacja, a nawet emitowanie cząstek mikroodżywki w trakcie suszenia. Unowocześnieniu uległy także silniki w suszarkach. Oferują one teraz większą wydajność przy mniejszym zużyciu energii oraz dużej trwałości, to zasługa m.in. cyfrowego sterowania.

Suszarki i suszarkolokówki

Suszarki służą zarówno paniom, jak i panom. Jest to duża grupa produktów dostępna w różnych cenach. Obok modeli profesjonalnych, wyróżniających się m.in. dobrymi parametrami, dostępne są także suszarki domowe oraz turystyczne. Te ostatnie to urządzenia w wersji kompaktowej, odznaczające się niewielkimi rozmiarami. Ich główną cecha jest poręczność. Kupując suszarkę turystyczną, warto zwrócić uwagę, czy ma ona dołączone podróżne etui, w którym można przewozić i suszarkę, i akcesoria. Warto wybrać urządzenie droższe, ale za to wyposażone w dodatkowe końcówki, funkcję jonizacji, chłodny nawiew czy czujniki zapobiegające przesuszeniu włosów.

Suszarkolokówki to najpopularniejsze urządzenia dwufunkcyjne, których dużymi zaletami są szybkość i wygoda stylizacji. Za ich kupnem przemawiają charakterystyczna budowa oraz przeznaczenie – jako jedyne pozwalają na jednoczesne suszenie i stylizowanie włosów. Suszarkolokówki to urządzenia, które nie do końca spełniają funkcje, na które wskazuje ich nazwa. Tak naprawdę ułatwiają stylizację włosów, która tradycyjnie odbywa się za pomocą szczotki i suszarki. Specjalna szczotka ułatwia naciągnięcie włosów, które dodatkowo są osuszane i utrwalane przez suszarkę. Suszarkolokówki różnią się m.in. rodzajem szczotek, sposobem zmiany ustawień czy zastosowanymi rozwiązaniami.

Silniki w suszarkach

W suszarkach producenci stosują kilka typów silników: na prąd stały (DC), zmienny (AC) oraz bezszczotkowe silniki prądu stałego (BLDC). Lekkie i niewielkie silniki DC stosowane są w podstawowym segmencie sprzętu. Wyposażone są w szczotki węglowe, które zużywają się, co może doprowadzić do awarii urządzenia. Ich trwałość jest wystarczająca dla urządzeń segmentu konsumenckiego. Silniki AC mają większe rozmiary, co oznacza też większe szczotki węglowe, a co za tym idzie zwiększoną trwałość i moc. Najbardziej za-awansowane technicznie są silniki BLDC. Są pozbawione szczotek węglowych, co oznacza dużą trwałość, mniejsze gabaryty oraz lepszą efektywność energetyczną.

2021-04-04
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket