AMICA

Marka z Grupy Amica partnerem Atletico Madryt

Marka z Grupy Amica

Na początku marca 2021 r. dyrektor generalny hiszpańskiej spółki Electrodomesticos Iberia, należącej do Grupy Amica i operującej na półwyspie iberyjskim pod marką Fagor, Vicente Sanchez podpisał umowę sponsorską z jednym z najbardziej rozpoznawalnych klubów piłkarskich – Atletico Madryt. Tym samym Grupa Amica stała się partnerem żeńskiej drużyny piłki nożnej Atletico. Kontrakt będzie obowiązywać do końca sezonu 2023–2024.

Grupa Amica od lat angażuje się w działania sponsoringowe drużyn sportowych, w szczególności piłki nożnej. Podpisana z drużyną kobiecą Atletico Madryt umowa to kolejny krok na tej drodze. Umowa sponsoringowa obowiązuje od 1 kwietnia 2021 r. aż do zakończenia sezonu 2023–2024. Logotyp marki Fagor będzie eksponowany m.in. na bandach LED podczas spotkań Atletico Madryt w ramach rozgrywek ligi hiszpańskiej, rozgrywek pucharowych Copa de la Reina, Pucharu UEFA kobiet, Supercopa Femenina oraz kobiecej Ligi Mistrzyń. Identyfikacja marki pojawi się również w przestrzeni stadionu oraz na stronie internetowej klubu. Marka sponsora będzie wykorzystywana także w wywiadach, sesjach zdjęciowych piłkarek oraz aktywnościach konsumenckich. Rozważana jest także obecność logotypu na strojach sportowych, co będzie przedmiotem analizy w połowie bieżącego roku.

– W Hiszpanii piłka nożna traktowana jest prawie jak religia – obecnie dotyczy to również futbolu kobiecego. Oficjalne partnerstwo z Atletico Madryt jest efektem pogłębionej analizy i ponad 12 miesięcy rozmów i negocjacji. Współpraca naszej marki Fagor z tak znanym i rozpoznawalnym klubem otwiera przed nami możliwość nie tylko dotarcia do młodszej części naszej Grupy docelowej, ale przede wszystkim idealnie pasuje do misji, jaką wpisaliśmy na drodze marki Fagor w jej ponownym rozwoju. W swoim DNA Atletico ma bowiem takie pojęcia jak waleczność, ambicja i zaangażowanie tożsame z rywalizacją piłkarek podejmowaną w czasie meczów. Dokładnie tak postrzegamy rolę marki Fagor po powrocie z nią do konsumentów w nowej odsłonie jako części portfolio Grupy Amica. Niezwykle ważne dla nas przy dystrybucji naszego sprzętu obejmującej tak różne hiszpańskie regiony jak Katalonia, Kraj Basków, Andaluzja czy centralny Region Madrytu jest to, że według najnowszych badań prowadzonych w społeczeństwie hiszpańskim, Atletico cieszy się największym wskaźnikiem pozytywnej percepcji, a także apolityczności i neutralności – mówi Paweł Ryd, dyrektor marketingu Grupy Amica.

Dzięki kontraktowi sponsorskiemu z klubem Atletico Madryt Grupa Amica dotrze z przekazem komunikacyjnym oraz marketingowym do potencjalnych nabywców marki Fagor w Hiszpanii. Nieustanny rozwój firmy w segmencie młodszych konsumentów to cel marki na kolejne lata. Komunikacja w świetle rosnącego trendu fempowermentu w Europie oraz prezentacja marki Fagor za pośrednictwem odnoszącej sukcesy kobiecej drużyny piłki nożnej pozwolą zostać zapamiętanym przez młodszą i średniowiekową populację Hiszpanów, która swój wolny czas spędza, kibicując ulubionym drużynom.

2021-04-06
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket