ELICA

Okap Rules

Okap

Dzisiejsze kuchnie, w których często dominują czyste i proste linie, wymagają elastycznych koncepcji projektowych, które maksymalizują przestrzeń użytkową. W tym kontekście powstał Rules – nowy okap firmy Elica.

Urządzenie zostało wyposażone w innowacyjny mechanizm Shift 2136, który pozwala na precyzyjne dostosowanie głębokości okapu w zakresie od 21 do 36 cm. Zapewnia to możliwość całkowicie indywidualnej instalacji w ciągu szafek wiszących nad kuchennym blatem.

Model Rules został zaprojektowany z myślą o podwójnym zastosowaniu, dla którego punktem wyjścia było dążenie do absolutnej integracji z zabudową kuchenną. Przy głębokości zredukowanej do minimum okap niemal znika w ścianie. Mechanizm ułatwia dopasowanie okapu do głębokości szafek kuchennych w celu stworzenia jednolicie gładkiej płaszczyzny. Również w zakresie wysokości możemy liczyć na idealną integrację – wysokość okapu, która wynosi 36 cm, pozwala na montaż drugiej szafki nad okapem, co w wypadku kuchni z szafkami wiszącymi o wysokości 72 cm zapewnia pełną symetrię między wszystkimi elementami kuchennej zabudowy.

Okap Rules dostępny jest w dużym wyborze materiałów wykończeniowych, zaprojektowanych tak, aby jak najlepiej dopasować się do aranżacji pomieszczenia. Czarna wersja z pełnym szkłem, wzbogacona o frontowe elementy sterujące na szybie i pojedynczy liniowy pasek LED jako źródło światła, ma minimalistyczny i elegancki wygląd. Dla tych, którzy chcą w jak największym stopniu zintegrować okap z kuchenną zabudową, Elica zaprojektowała wersję Naked, która pozwala na montaż frontu meblowego i tym samym pełną integrację okapu z sąsiadującymi szafkami. W tej wersji okap pozostaje niewidoczny. Trzecia propozycja to wykorzystanie materiału gres dekton, który dzięki swoim właściwościom – trwałości, odporności i łatwości konserwacji – jest obecnie chętnie stosowany. To propozycja okapu o stylistyce obudowy spójnej z kuchennym blatem.

W wersjach Naked i Gres Dekton zamontowana została podwójna listwa LED, która sprawia, że okap Rules jest bardzo wydajnym źródłem oświetlenia strefy gotowania.

Konstrukcja modelu Rules sprawia, że jest on niezwykle łatwy w utrzymaniu czystości. Do mycia urządzenia wystarczą woda i neutralne mydło. Okap wyposażony jest również w opatentowane przez firmę Elica uchylne filtry przeciwtłuszczowe, które dzięki odpowiedniej konstrukcji mogą zatrzymywać osady i zatrzymywać skropliny na specjalnej wewnętrznej tacce.

Okap Rules dostępny jest w trzech wersjach różniących się szerokością – 60 cm, 90 cm lub 120 cm.

2021-04-02
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket