BSH

Innowacyjne płyty grzewcze z sensorem gotowania i nie tylko

Innowacyjne płyty grzewcze z sensorem gotowania

Rozmowa z Kamilą Kędzią, product managerem w BSH Sprzęt Gospodarstwa domowego Sp. z o.o.

Redakcja: Płyty indukcyjne marki Bosch to jedne z najnowocześniejszych tego typu urządzeń na rynku. Wśród innowacyjnych rozwiązań, dostępnych w wybranych modelach, znajdziemy m.in. obsługę platformy Home Connect. Co to oznacza w wypadku płyt indukcyjnych?

Kamila Kędzia: Projektując nasze płyty grzewcze, myśleliśmy przede wszystkim o komforcie użytkowania i idealnym smaku potraw. Dzięki bezpłatnej aplikacji Home Connect można w prosty sposób kontrolować urządzenia i zarządzać nimi zdalnie w dowolnym momencie i miejscu. Można je włączać i wyłączać, zyskując dodatkowe funkcje i programy, które są dostępne jedynie z poziomu aplikacji, np. z bazy przepisów z sugerowanymi ustawieniami. Ponadto urządzenie wysyła powiadomienia, a w razie pytań, aplikacja oferuje dostęp do zdalnej diagnostyki serwisowej. Posiadając Home Connect, zyskujemy szeroką gamę usług partnerów ekosystemu.

Ciekawym rozwiązaniem w płytach jest sensor gotowania. Jakie korzyści przynosi przyrządzanie potraw z pomocą tego sensora?

Płyty grzewcze Bosch zapewniają szereg funkcji, które pomagają gotować i smażyć dokładnie tak, jak tego oczekujemy. Sensor PerfectCook kontroluje cały proces gotowania potrawy, automatycznie obniżając temperaturę w garnku. W ten sposób nic się nie wygotuje, nie wykipi ani nie przypali. Sensor pomaga szczególnie przy gotowaniu w kąpieli wodnej o stałej, niskiej temperaturze.

W dobraniu optymalnych parametrów gotowania pomaga też sensor smażenia. Czy ten dodatek znajduje się również w wyposażeniu modeli marki Bosch? W jaki sposób możemy go wykorzystać?

Czujnik PerfectFry utrzymuje temperaturę na odpowiednim poziomie za nas, pozostawiając użytkownikowi jedynie wybór odpowiedniej mocy grzania. Do dyspozycji mamy 5 różnych poziomów mocy. Dzięki temu możemy być pewni, że naleśniki czy stek będą zawsze odpowiednio i równomiernie wysmażone.

Jak działa FlameSelect w płytach gazowych Boscha?

Bosch nieustannie pracuje nad poprawianiem komfortu i bezpieczeństwa gotowania na gazie. Do tej pory ogień trzeba było regulować na wyczucie. Teraz jest to pod pełną kontrolą. W odróżnieniu od płyt z płynną regulacją gazu płyty FlameSelect z opatentowaną technologią zaworów oferują nowatorski system regulacji w dziewięciostopniowej skali. Precyzyjnie określone poziomy mocy, zawarte w pokrętłach, pozwalają na łatwe sterowanie wielkością płomieni przez wybór konkretnej wartości. Wybrany poziom pokazuje się na wyświetlaczu. To najlepsze takie rozwiązanie na rynku. Ponadto po wyłączeniu płyty wyświetlacz nadal sygnalizuje nagrzane miejsca, skutecznie zabezpieczając przed poparzeniem. W ten sposób płyty z FlameSelect łączą w sobie zalety gotowania na gazie z komfortem i precyzją znaną z płyt elektrycznych, dzięki czemu uzyskujemy niezmiennie ten sam efekt wysmażenia potrawy.

 

Innowacyjne-plyty-grzewcze-z-sensorem-gotowania-i-nie-tylko2

Rozwiązanie FlameSelect dostępne w płytach gazowych marki Bosch zapewnia 9-stopniową regulację wielkości płomienia. (Fot. Bosch)

Marka oferuje płyty Domino. Dla kogo przeznaczone są tego typu urządzenia?

Linia Domino oferuje dużą swobodę montażu. Seria składa się z płyt o szerokości 30 cm: indukcyjnej, ceramicznej, gazowej oraz palnika pod wok. Płyty można łączyć ze sobą, a także z wybranymi płytami pełnowymiarowymi. Dzięki temu każdy może stworzyć zestaw idealnie spełniający indywidualne wymagania – zarówno kulinarne, jak i estetyczne.

Jakie jeszcze innowacyjne rozwiązania stosowane w płytach marki Bosch warto wymienić?

Warto wspomnieć o płycie zintegrowanej z wyciągiem, która zastępuje tradycyjnie montowany okap kuchenny nad płytą. Zyskujemy dzięki temu więcej miejsca w szafce kuchennej. Ponadto opary kuchenne są usuwane niemal bezpośrednio u ich źródła. Jest ona przystosowana do pracy w obu systemach obiegu powietrza – otwartym oraz zamkniętym. Oznacza to pełną swobodę przy planowaniu i realizacji dowolnej koncepcji zabudowy kuchni – od tradycyjnej po nowatorską, z wolnostojącą, pozbawioną kanałów wentylacyjnych wyspą. Rewolucyjnym rozwiązaniem w kuchni jest płyta o tradycyjnej szerokości 60 cm z wbudowanym wyciągiem. W ofercie dostępne są też płyty o szerokości 70 i 80 cm o bardzo dobrych parametrach pracy wyciągu i głośności.

2021-04-02
Sowiński Łukasz
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket