ANTHEM

Komponenty audio i audio-wideo z serii AVM, MRX i MCA

Komponenty audio i audio-wideo z serii

Nowoczesny design i innowacyjne rozwiązania

Kanadyjska marka Anthem od lat tworzy zaawansowaną elektronikę audio. Producent postanowił nieco odświeżyć topowe modele ze swojej oferty i wprowadzić nowe. Rezultatem zmian jest aż 8 nowych urządzeń z trzech różnych serii produktowych – AVM, MRX i MCA.

Wprowadzając na rynek nową generację swoich bestsellerów, firma Anthem chce sprostać potrzebom konsumentów i ich nowoczesnemu podejściu do rozrywki. Mnogość rozwiązań zastosowanych w nowych modelach Anthema sprawia, że nawet najbardziej wymagający użytkownik znajdzie odpowiednie dla siebie urządzenie, a charakterystyczny, spójny design ułatwi skomponowanie idealnego zestawu audio.

Modele z serii AVM i MRX (AVM 90 i AVM 70 oraz MRX 540, MRX 740 i MRX 1140) zyskały nowy wygląd. Teraz wszystkie najnowsze serie urządzeń marki Anthem (poczynając od wprowadzonych wcześniej komponentów z linii STR) mają ujednolicone wzornictwo. Wprowadzono również interfejs sieciowy, co znacznie ułatwia konfigurację. Jej przeprowadzenie możliwe jest także za pomocą smartfona, tabletu czy laptopa, a nawet pośrednictwem przeglądarki internetowej.

W nowych urządzeniach z linii AVM i MRX dostępnych jest do czterech niezależnych wyjść subwoofera (w wybranych modelach). Zastosowana innowacyjna technika kalibracji ARC Genesis pozwala m.in. na indywidualną korektę ustawień dla poszczególnych głośników niskotonowych pod kątem odpowiedzi częstotliwościowej i wyrównania czasowego. ARC Genesis to ulepszona wersja techniki ARC (Anthem Room Correction) z usprawnionym interfejsem użytkownika i nowymi funkcjami oraz algorytmami pracy oprogramowania. W ARC Genesis udoskonalono m.in. wykonywanie szybkich pomiarów oraz eksport danych pomiarowych do pliku PDF.

Nowe komponenty z serii AVM i MRX wyposażono również w HDMI obsługujące tzw. ulepszony zwrotny kanał audio (eARC, od ang. Enhanced Audio Return Channel), czyli udoskonaloną wersję ARC. Umożliwia ona przesyłanie dźwięku o dużej rozdzielczości z telewizora do urządzenia marki Anthem za pomocą jednego kabla HDMI.

Nowością w ofercie firmy Anthem są również końcówki mocy MCA 225 v.2 (stereofoniczna), MCA 325 v.2 (3-kanałowa) i MCA 525 v.2 (5-kanałowa), które dopasowane są wzorniczo do procesorów AVM 90 i AVM 70. Wyróżniają się dużą mocą wyjściową. Wykorzystują masywne zasilacze toroidalne i zaawansowany system monitorowania obciążenia ALD (ang. Advanced Load Monitoring), który zapewnia urządzeniom długotrwałą wydajność. W modelach z serii MCA zastosowano 8 dwubiegunowych końcówek wyjściowych na kanał (dla mniejszego obciążenia komponentów).

Więcej informacji o nowych modelach marki Anthem można znaleźć na stronie internetowej polskiego dystrybutora – firmy Polpak Poland (www.polpak.com.pl).

2021-03-20
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket