BSH

Wspiera Światowy Program Żywnościowy ONZ

Wspiera

Największy w Europie producent sprzętu gospodarstwa domowego, BSH Home Appliances Group, zdecydował o wsparciu Światowego Programu Żywnościowego ONZ.

Północno-wschodnia Nigeria i Sudan Południowy – właśnie tam trafi pomoc będąca wspólnym dziełem BSH i Akceleratora Innowacji Światowego Programu Żywieniowego (WFP). Eksperci BSH podzielą się z WFP swoją wiedzą na temat urządzeń do gotowania, przechowywania i przetwarzania żywności oraz zdrowego odżywiania. Akcelerator Innowacji WFP wspiera bowiem nowatorskie rozwiązania w celu całkowitego rozwiązania problemu głodu na świecie.

Akcelerator Innowacji WFP koncentruje się na najbardziej efektywnych innowacjach wprowadzonych w życie, które tylko w 2020 r. dotarł do 3,5 miliona ludzi. Przez ostatnich pięć lat, wprowadzono 90 takich rozwiązań. Wsparcie BSH będzie dotyczyło dwóch obszarów – inicjatyw H2Grow w północno-wschodniej Nigerii i wczesnych etapów działań w Sudanie Południowym.

Ta współpraca wpisuje się w cel naszej firmy, którym jest poprawa jakości życia – powiedziała prezes zarządu BSH Home Appliances Group, dr Carla Kriwet. – Właściwe żywienie jest podstawowym prawem człowieka i jednym z najważniejszych warunków do godnego życia. BSH chętnie podzieli się swoją wiedzą i zasobami, aby trwale wpływać na życie ludzi – dodała dr Carla Kriwet.

W ubiegłym roku Światowy Program Żywnościowy ONZ został uhonorowany Pokojową Nagrodą Nobla. WFP to największa na świecie organizacja humanitarna, która ratuje życie ludziom w sytuacjach kryzysowych. Za sprawą pomocy WFP buduje ścieżki prowadzące do pokoju, stabilności i dobrobytu ludzi dotkniętych konfliktami zbrojnymi, katastrofami i skutkami zmiany klimatycznych. W 2019 roku pomoc Światowego Programu Żywnościowego ONZ dotarła do 97 milionów ludzi.

2021-03-08
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket