COMITOR

Kuchnia – wyjątkowe miejsce i kulinarne serce domu

Kuchnia

Rozmowa z Robertem Walterem, dyrektorem zarządzającym w Comitor sp. z o.o.

Redakcja: Kuchnia to jedno z najważniejszych miejsc w domu lub mieszkaniu. Można powiedzieć wręcz, że to jego „kulinarne serce”. Wciąż niezastąpionym elementem kuchennego wyposażenia, mimo popularności zmywarek, pozostaje zlewozmywak. Na co obecnie klienci zwracają uwagę, wybierając go do swojej kuchni?

Robert Walter: Zlewozmywak jest absolutnie niezbędny i nie sądzę, aby kiedykolwiek mógł być zastąpiony przez zmywarkę. Zmywarka stanowi jego naturalne techniczne rozwinięcie, ale nie jest alternatywą. Dzisiaj klient jest o wiele bardziej wymagający i lepiej wyedukowany niż kiedyś. Zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że zlewozmywak jest ściśle połączony z blatem, który często kosztuje nawet tysiące złotych, a złej jakości zlewozmywak może doprowadzić do konieczności wymiany całego blatu. Dlatego też klienci w naszym segmencie rynku zwracają uwagę przede wszystkim na jakość wykonania i funkcjonalność danego zlewozmywaka, następnie na ponadczasowy design i odpowiedni do ich wnętrza kolor. Szukają produktów, które spełniają jednocześnie te wszystkie potrzeby, i takie właśnie produkty oferuje marka Blanco.

Niezbędnym produktem obok zlewozmywaka jest bateria kuchenna. Dostępne obecnie na rynku modele zaskakują swoją funkcjonalnością. O czym warto pamiętać przy wyborze baterii?

Blanco ma baterie na każdą okazję. Przy wyborze baterii należy przede wszystkim kierować się jej dopasowaniem do zlewozmywaka. Ważna jest jej odpowiednia wielkość, sposób montażu, a także kolor. Nie należy też oszczędzać na tym elemencie wyposażenia. Produkt za kilkaset złotych może narobić szkód (zalanie mieszkania) na dziesiątki, a nawet więcej tysięcy złotych. Istotna jest również funkcjonalność danego modelu. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób korzystamy z kuchni. Jeżeli mamy dużą rodzinę i dużo gotujemy, potrzebujemy innego modelu niż osoba będąca singlem i korzystająca bardzo często z oferty restauracji.

Czy klienci nadal poszukują zlewozmywaków i baterii stalowych. Jakie są zalety tego typu modeli?

Oczywiście. Zestawy stalowe są najbardziej ponadczasowe, trwałe i higieniczne ze wszystkich materiałów stosowanych w centrum kuchni, jakim jest zlewozmywak z baterią. Stal pasuje też w zasadzie do wszystkiego. Zlewozmywaki Blanco z linii Steelart są też niezwykle piękne i ekskluzywne.

Gotową receptę na komfortową kuchnię znajdziemy w ofercie marki Blanco. Mam tu na myśli Blanco Unit. Czym charakteryzuje się ten wyjątkowy zestaw?

Blanco Unit to przede wszystkim rozwiązanie kompleksowe, które całkowicie uwalnia klienta od doboru pasujących do siebie elementów. Mamy tutaj do dyspozycji warianty o różnym stopniu zaawansowania technicznego, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie. Użytkownik ma pewność, że wszystkie elementy zestawu idealnie ze sobą współgrają. Blanco uważa, że taka będzie przyszłość rozwiązań stosowanych w kuchni – kompleksowość. Blanco Unit już wkrótce będzie dostępny na rynku polskim.

Kuchnia

Jednym z najważniejszych miejsc w kuchni jest strefa zmywania, której funkcjonalność można znacznie rozbudować dzięki zastosowaniu zestawu Blanco Unit.

Praktycznym rozwiązaniem w kuchennej zabudowie jest instalacja młynka na odpady organiczne. Jak to działa i dlaczego warto je stosować?

Jest to rozwiązanie idealne zwłaszcza w dzisiejszej dobie segregacji odpadów. Eliminuje ono całkowicie konieczność przechowywania i wynoszenia odpadów organicznych, które stanowią zazwyczaj największy problem ze względu na przykry zapach wydobywający się z bioodpadów.

W utrzymaniu porządku w kuchni pomagają też różnego typu selektory odpadów. Również tego typu rozwiązania dostępne są w ofercie Comitora. Czym kierować się przy wyborze tego typu wyposażenia kuchennego?

Selektor jest dzisiaj niezbędny w każdej kuchni. Mamy świetne rozwiązania Blanco pasujące praktycznie do każdego mieszkania i  domu. Mamy również selektor, który może znajdować się w tej samej szafce co zestaw filtrów Blanco do wody pitnej. Tym samym znacznie lepiej jesteśmy w  stanie wykorzystać miejsce w kuchennej zabudowie. Przy wyborze selektora należy kierować się przede wszystkim, oprócz jakości i funkcjonalności, wielkością i rodzajem szafki oraz liczbą domowników, którzy będą z niego korzystali.

2021-02-05
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket