ANTHEM

Urządzenia z serii MCA Gen 2

Urządzenia z serii

Po kilku latach od wprowadzenia na rynek serii MCA firma Anthem postanowiła ją nieco odświeżyć. Od grudnia 2020 r. do oferty tego producenta hi-endowego sprzętu audio dołącza druga generacja wzmacniaczy MCA 225, MCA 325 i MCA 525. Nowe modele swoim wzornictwem nawiązują do obecnych już na rynku procesorów audio-wideo z serii AVM.

MCA 525 Gen 2 to model 5-kanałowy, MCA 325 Gen 2 jest 3-kanałowy, a MCA 225 Gen 2 – 2-kanałowy. Każdy ze wspomnianych wzmacniaczy charakteryzuje się mocą 225 W na kanał (przy impedancji obciążenia wynoszącej 8 Ω).

Nowa generacja wzmacniaczy marki Anthem, podobnie jak pierwsza, została zaprojektowana i wyprodukowana w Kanadzie. Znacznie zredukowano w niej użycie wewnętrznego okablowania, co skróciło ścieżkę przetwarzania sygnału i wpłynęło na jakość i czystość brzmienia. W nowych urządzeniach zastosowano ponadto ulepszone tranzystory w stopniu wejściowym, co ma zapewnić większą przejrzystość odtwarzanego materiału audio. Zwiększono również wydajność przetwarzania. Stosunek sygnału do szumu wynosi 120 dB, co sprawia, że reprodukcja dźwięku jest wyjątkowo naturalna.

Wzmacniacze MCA drugiej generacji zużywają tylko 1 – 2 W w trybie gotowości. Podobnie jak wszystkie wzmacniacze marki Anthem można je włączać ręcznie lub za pomocą wyzwalacza. W nowych konstrukcjach ulepszono również zaciski w terminalach głośnikowych, aby zapewnić stabilne połączenie.

Wzmacniacze MCA Gen 2 zapewniają zapas mocy dla wymagających obciążeń o małej impedancji, gwarantując przy tym niezawodność i nową estetykę projektowania, która pasuje do nowych procesorów audio-wideo AVM. Wyjątkowa technika ALM (od ang. Advanced Load Monitoring) monitoruje wewnętrzną temperaturę, prąd i napięcie, aby zapewnić bezpieczną i nieprzerwaną długotrwałą pracę, jednocześnie eliminując potrzebę stosowania wewnętrznych bezpieczników. ALM nie znajduje się na ścieżce przetwarzania sygnału, więc nie wpływa na jego jakość. Zamiast tego włącza się w najbardziej ekstremalnych okolicznościach, aby chronić wzmacniacz (i głośniki) przed uszkodzeniem. Nowa generacja ALM zmniejsza ryzyko przepalenia bezpiecznika. W wypadku wystąpienia usterki kanały, na które nie ma wpływu, kontynuują odtwarzanie, a działanie wszystkich zostaje automatycznie wznowione, gdy warunki powrócą do normalnych.

Urządzenia z serii
Urządzenia z serii
Urządzenia z serii
Urządzenia z serii
2020-12-06
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket