BOSCH

Platforma akumulatorowa Power for All Alliance

Platforma akumulatorowa

Bosch Power Tools udostępniło swoją platformę akumulatorową 18 V innym producentom. To krok milowy w rozwoju techniki akumulatorowej Boscha.

Bosch i Gardena rozpoczęły współpracę, aby w przyszłości wspólnie z innymi czołowymi markami, oferować system akumulatorów dla elektronarzędzi wielu marek przeznaczonych do użytku w domu i ogrodzie.

– Udostępniamy nasz system innym producentom i dzięki temu dajemy naszym klientom jeszcze większą elastyczność działania. W przyszłości będą oni mogli używać jednego i tego samego akumulatora 18 V do zasilania elektronarzędzi, narzędzi ogrodowych i sprzętu gospodarstwa domowego Boscha oraz innych marek: Gardena, Emmaljunga, Gloria, Wagner and Rapid – powiedział Henk Becker, prezes spółki Robert Bosch Power Tools GmbH.

Kupując produkty Power for All Alliance, użytkownicy mogą zaoszczędzić pieniądze, czas i miejsce. Wspólnym celem Boscha oraz innych marek jest zaoferowanie użytkownikom największego systemu akumulatorów dla produktów wielu producentów, a tym samym zwiększenie zakresu stosowania akumulatorów w domach. Programem zostaną objęte elektronarzędzia, narzędzia ogrodowe i sprzęt czyszczący, artykuły gospodarstwa domowego, produkty do malowania powierzchni, akcesoria używane na kempingu, podczas rekreacji i wiele innych.

Bosch zapewnia kompatybilność swoich akumulatorów ze starszymi produktami aż do roku produkcji 2007, co jest szczególnie ważne dla użytkowników ponad 20 milionów akumulatorów Boscha do elektronarzędzi dla majsterkowiczów i narzędzi ogrodowych, które już są na rynku – zachowają one kompatybilność, podobnie jak ładowarki do nich.

Udostępnienie i ekspansja segmentu akumulatorowego tworzą wartość dodaną dla użytkowników i są ważnym czynnikiem wzrostu dla firmy Bosch.

– Popyt na narzędzia akumulatorowe systematycznie rośnie zwiększa się. W ciągu kolejnych pięciu lat ich udział w rynku wzrośnie z ok. 40 do 60 proc. Inwestycja w nasz system akumulatorów to inwestycja w przyszłość – powiedział Henk Becker.

Utworzenie Power for All Alliance to wstęp do partnerstwa z udziałem silnych marek. Trwają już rozmowy w sprawie przystąpienia do inicjatywy kolejnych producentów.

2020-12-02
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket