DANTHERM

Przejęcie Heylo GmbH

Przejęcie

Pod koniec października br. grupa Dantherm przejęła firmę Heylo GmbH w Niemczech, czołowego dostawcę przenośnych produktów do ogrzewania, osuszania i oczyszczania powietrza na rynku niemieckim i szwajcarskim.

Przejęcie Heylo to kolejny kluczowy krok w strategii ekspansji Dantherm Group, do której należą już m.in. takie znane marki, jak Master Climate Solutions, Aerial, Dantherm, Calorex, Biocool, Sovelor czy SET Energietechnik. – Produkty firmy Heylo znacznie poszerzą dotychczasową ofertę nagrzewnic i osuszaczy grupy Dantherm, wzmacniając jednocześnie jej pozycję lidera w tej branży. Dla polskich klientów oznacza to także większą dostępność nowych rozwiązań w zakresie oczyszczania powietrza, w którym Heylo ma długoletnie doświadczenie – powiedziała Katarzyna Cellary Zinko, Country Lead Dantherm Sp. z o.o.

Dla samej firmy Heylo jest to szansa wejścia na nowe rynki zbytu oraz rozwijania dotychczasowej technologii osuszania, ogrzewania i oczyszczania powietrza na bazie wzajemnych doświadczeń i wiedzy wewnątrz całej grupy Dantherm. Warto podkreślić, że grupa Dantherm posiada obecnie oddziały w całej Europie, m.in. w Polsce, Włoszech, Niemczech, Danii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Rosji, Szwajcarii, Norwegii, Szwecji, Chinach i Francji. W przyszłości produkty Heylo będą dostępne na rynku jako marka grupy Dantherm. Dotychczasowi i nowi klienci nadal będą otrzymywać produkty najwyższej klasy, wsparte bogatym doświadczeniem rynkowym całej grupy.

2020-12-02
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket