AMICA

Wspiera Szpital Miejski im. J. Strusia w Poznaniu

Wspiera Szpital Miejski

Grupa Amica po raz kolejny włączyła się do pomocy służbom medycznym i przekazała 50 000 rękawiczek jednorazowych, bez których praca w czasie pandemii, szczególnie w takim miejscu jak szpital, nie jest możliwa. Wyposażenie trafiło do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Poznaniu.

Ostatnio coraz więcej słyszymy o rosnącej liczbie przypadków zakażeń koronawirusem. Większość chorych z Wielkopolski, którzy wymagają hospitalizacji, trafia do Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu, który był wielospecjalistyczną placówką medyczną, ale kilka miesięcy temu przemianowany został na jednoimienny szpital zakaźny dla chorych na COVID- 19. Darowiznę – 50 tysięcy rękawiczek jednorazowych – przekazał w imieniu grupy Amica Michał Wichłacz, dyrektor ds. zakupów.

– Wierzymy, że nasze wsparcie dla szpitali z Poznania i Wielkopolski, gdzie mają swoje siedziby spółki grupy Amica, przyczyni się do walki z koronawirusem w trudnym czasie tak zwanej drugiej fali zakażeń. Wspólnie sprostaliśmy pierwszemu atakowi wirusa, dlatego wierzymy, że bogatsi o doświadczenie i wiedzę, jesteśmy w stanie przetrwać kolejne jego natarcie. Powstrzymanie rozprzestrzeniania się choroby to nasza wspólna sprawa – mówi Marcin Bilik, I wiceprezes grupy Amica.

Nie jest to pierwsza darowizna, jaką grupa Amica przekazała Szpitalowi Miejskiemu im. J. Strusia w Poznaniu. W kwietniu firma przekazała 200 tysięcy zł na leczenie i minimalizowanie ryzyka zakażenia personelu oraz pacjentów. Następnie w maju placówka otrzymała 5 aparatów wspomagających oddychanie, 500 strojów i gogli ochronnych, 2 tysiące maseczek FFP2 i lodówkę. Przekazane dary mają na celu, przede wszystkim, odciążyć placówkę oraz zapewnić bezpieczeństwo i komfort pracy całego personelu oraz zwiększyć bezpieczeństwo przebywających tam pacjentów.

2020-11-08
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket