Przegląd wybranych modeli

Przegląd

ELICA. NikolaTesla Fit Stylowo i kompaktowo

ELICA. NikolaTesla Fit

NikolaTesla Fit to urządzenie wyjątkowe nie tylko pod względem funkcji, ale także wzornictwa. Za jego design odpowiada Fabrizio Crisà, który ogromną wagę przywiązuje nie tylko do tego, jak sprzęt ma wyglądać, ale też jak ma działać.

Model NikolaTesla Fit, mimo 60-centymetrowej szerokości, zapewnia elastyczność instalacji i skuteczność pochłaniania oparów, zarówno w wersji wyciągowej, jak i filtrującej, rozwiązując w ten sposób problemy związane z dostępną w kuchni przestrzenią. Jeśli wyciąg nie pracuje, tworzy wówczas spójną czarną taflę z płytą grzewczą. Dzięki technice Autocapture urządzenie automatycznie reguluje poziom zasysania oparów, zachowując równowagę między głośnością pracy, wykorzystywaną mocą i efektywnością energetyczną. Konstrukcja modelu NikolaTesla Fit pozwala wygodnie wyjąć z górnej części filtry przeciwtłuszczowe i węglowe, regenerowane, o dużej wydajności, i uzyskać dostęp do wnętrza okapu w celu wyczyszczenia ewentualnego wycieku. Urządzenie zostało wyposażone również w specjalny zawór, który umożliwia odprowadzenie wszelkich rozlanych cieczy, zapewniając tym samym maksymalną higienę w kuchni.

SIEMENS. ED811FQ15E Funkcjonalny model 80-centymetrowy

SIEMENS. ED811FQ15E

W ofercie firmy Siemens dostępny jest bezramkowy model ED811FQ15E o szerokości 80 cm. Zastosowano w nim wiele praktycznych rozwiązań technicznych, które ułatwiają codzienne przygotowywanie nawet najbardziej wymyślnych potraw.

Urządzenie zostało wyposażone w touchSlider, który pozwala szybko i wygodnie zmieniać temperaturę gotowania. Wystarczy wybrać pole grzewcze i przesunąć palcem po odpowiedniej skali. W modelu ED811FQ15E zastosowano również funkcję CombiZone. Zapewnia ona większą swobodę gotowania w dużych brytfannach dzięki możliwości połączenia dwóch pól grzewczych w jedną strefę. Rozwiązanie to optymalizuje i równomiernie dystrybuuje ciepło. Dostępne pola grzewcze mogą pracować na jednym z 17 poziomów mocy grzania, ponadto urządzenie wyposażono w funkcję powerBoost, która zwiększa moc wybranego pola grzewczego i skraca czas gotowania z mocą większą aż do 50 proc. Wygodę gotowania zapewnia rozwiązanie powerMove, czyli fabryczne ustawienia mocy pól grzewczych. Model ED811FQ15E ma również timer z funkcją wyłączania, który dezaktywuje odpowiednią strefę gotowania, gdy nastawiony czas dobiegnie końca.

FABER. Galileo 60 Galileo w kompaktowej wersji

FABER. Galileo 60

Firma Faber od lat oferuje model Galileo, czyli płytę grzewczą zintegrowaną z wydajnym wyciągiem. Nowością w ofercie włoskiego producenta jest mniejsza, 60-centrymetrowa, wersja tego urządzenia, którą można wygodnie zainstalować w kuchennej zabudowie.

Model Galileo to doskonały przykład na to, że wyciąg zainstalowany w kuchennym blacie nie musi oznaczać braku miejsca na inne elementy zabudowy kuchennej. Zapewnia on dużą wydajność i efektywność, oszczędność miejsca, a do tego jest odporny na zalanie. Wytrzymały i kompaktowy system grzewczy urządzenia został zaprojektowany tak, aby zajmować jak najmniej miejsca w kuchennej zabudowie. Dzięki temu użytkownik ma więcej przestrzeni, np. na praktyczną szufladę na przybory kuchenne lub artykuły spożywcze. Płyta została wyposażona w dwie strefy Bridge, umożliwiające łączenie sąsiadujących pól grzewczych. Oprócz klasycznego systemu ekstrakcyjnego model ten jest dostępny również z zestawem do recyrkulacji powietrza przystosowanym do zabudowy w cokole o wysokości 100 lub 60–80 mm. Konstrukcja urządzenia umożliwia wygodną wymianę filtrów. Okap może włączać się automatycznie, dostosowując wydajność ekstrakcji do wykorzystywanego poziomu mocy grzewczej płyty indukcyjnej. Urządzenie wyróżnia się klasą efektywności energetycznej A++. Może zostać zamontowane w trybie wyciągu lub pochłaniacza. Będzie dostępne w sprzedaży od stycznia 2021 r.

CIARKO. Wizard Kuchenny czarodziej

CIARKO. Wizard

Ten kuchenny „czarodziej” marki Ciarko może nie tylko odmienić domowe wnętrze, ale również ułatwić przygotowywanie rozmaitych posiłków. Oferuje nie tylko różnorodną funkcjonalność, ale przede wszystkim zapewnia cichą pracę w kuchennym wnętrzu.

Dzięki nowatorskim rozwiązaniom opracowanym przez inżynierów firmy Ciarko i zastosowaniu bezszczotkowego silnika BLDC (ang. BrushLess Direct-Current motor) Wizard jest jednym z najcichszych modeli w swojej klasie. Poziom hałasu wytwarzanego na trzecim poziomie prędkości pochłaniania wynosi 62 dB(A). Płyta urządzenia wyposażona jest w gotowe programy (np. do rozmrażania czy wolnego gotowania) oraz funkcję dzielenia i łączenia powierzchni gotowania, co umożliwia korzystanie nawet z dużych i nietypowych garnków. Filtr zastosowany w wyciągu można myć w zmywarce, a jego demontaż jest stosunkowo łatwym zadaniem. Okap Wizard pracuje w klasie efektywności energetycznej A+, a regulacja jego parametrów odbywa się za pośrednictwem wygodnego w obsłudze panelu dotykowego, znajdującego się na froncie płyty indukcyjnej. Urządzenie oferowane jest w trzech wersjach, różniących się kolorem kratki wyciągu. Może ona być czarna, różowozłota lub złota.

NOVY. One Innowacyjna technika indukcyjna

NOVY. One

One to urządzenie wyposażone w nowoczesną technikę indukcyjną, już wcześniej stosowaną przez firmę Novy. Wykorzystuje ona cztery ośmioboczne strefy gotowania o mocy do 3700 W, które zapewniają niezwykłą elastyczność w trakcie przygotowywania posiłków.

Dzięki centralnie umiejscowionemu kominowi okapu i automatycznej funkcji Bridge, można uzyskać dwie duże i wydajne strefy gotowania, co doskonale sprawdza się na przykład w wypadku grillowania. One to również starannie dobrany silnik i zintegrowany system wyciszający. Urządzenie zapewnia nie tylko dużą wydajność, ale także zaskakuje pomysłową koncepcją i wyglądem. Komin okapu szybko i skutecznie odprowadza opary i zapachy, a kiedy nie jest używany, niemal całkowicie chowa się w płycie grzejnej. Płytę można zamontować na blacie bądź wbudować w blat na równi z powierzchnią roboczą.

Niewielka głębokość instalacyjna modelu One – zaledwie 17,9 cm (bez szkła) – zapewnia sporo wolnego miejsca w szafkach pod urządzeniem. Przy opcji wyciągu oparów można wybrać miejsce ich odprowadzenia: bezpośrednio za urządzeniem, na tym samym poziomie, przez podłogę lub pod szafką. W trybie recyrkulacji nie dochodzi do uwalniania gorącego powietrza na zewnątrz, co pozwala zaoszczędzić energię.

SAMSUNG. NZ84T9747VK Efektywne pochłanianie oparów

SAMSUNG. NZ84T9747VK

Płyta NZ84T9747VK należy do najnowszej linii wzorniczej marki Samsung, czyli Infinite Line, która sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Urządzenie wyróżnia się nie tylko wzornictwem, ale też zastosowanymi rozwiązaniami technicznymi.

Konstrukcja modelu NZ84T9747VK pozwala na jego instalację w dowolnym miejscu w kuchni, ponieważ nie ma konieczności podłączania wyciągu do kanałów wentylacyjnych. Ze względu na swoje gabaryty doskonale sprawdzi się na kuchennej wyspie. Płytę można zamontować na równi z blatem. Wykorzystuje one dwie strefy łączone Flex Zone. Płyta wykrywa liczbę, rozmiar i kształt naczyń, dzięki czemu wszystkie potrawy zostaną ugotowane równomiernie. Zintegrowany wyciąg szybko eliminuje zapachy i odświeża powietrze w kuchni dzięki wydajności wynoszącej 575 m³/h. Wygodne sterowanie i płynną regulację mocy grzania i pochłaniania oparów zapewnia slider. Dostępne są również programy automatyczne z zaprogramowaną temperaturą pracy, przydatne np. do podgrzewania, duszenia czy chociażby rozpuszczania masła lub czekolady. Model NZ84T9747VK pracuje w klasie efektywności energetycznej A+. W trybie automatycznym urządzenie samo dostosowuje moc ssania do tego, co akurat gotujemy.

2020-11-01
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket