COMITOR

Wyjątkowy design i rozwiązania

Wyjątkowy design

Rozmowa z Robertem Walterem – dyrektorem zarządzającym w Comitor sp. z o.o.

Redakcja: Firma Comitor działa prężnie na polskim rynku od 1994 r. Jak na przestrzeni lat, Państwa zdaniem, zmienił się rynek AGD w naszym kraju? Czy obecnie konsumenci chętniej niż kiedyś stawiają na designerskie rozwiązania w kuchni?

Robert Walter: Firma Comitor działa na polskim rynku już od 26 lat. W tym czasie zarówno trendy dotyczące designu, jak i rozwiązania techniczne uległy znacznym zmianom. Typowym przykładem z oferty Comitora może być zlewozmywak, który kiedyś wykonywany był głównie ze stali nierdzewnej lub jeszcze wcześniej żeliwa, a dziś dominuje granit, a także, w przypadku najbardziej luksusowych rozwiązań, ceramika. Spowodowane jest to w dużej mierze tym, że dzisiaj rządzą kolory. Konsumenci pragną, aby wszystkie elementy ich wymarzonego wnętrza idealnie do siebie pasowały. Zmienił się też rodzaj zlewozmywaków i sposób ich montażu. W eleganckich kuchniach dominują komory podwieszane montowane w blatach kamiennych lub zlewozmywaki z dużą komorą i małym ociekaczem montowane na równi z blatem. Z tego powodu, aby podążać za trendami i jednocześnie utrzymać najwyższą jakość, jaką dają zlewozmywaki wykonane ze stali nierdzewnej, Blanco opracowało i opatentowało specjalny proces produkcji materiału granitowego pod nazwą Silgranit. Jest to produkt najwyższej jakości, o wysokiej odporności na zarysowania i odbarwienia, z którymi nie radzą sobie produkty wykonane z tańszych materiałów. Podobnie jak zlewozmywaki, swoją ewolucję przeszły również okapy kuchenne, które kiedyś znane były jako typowy okap w kształcie odwróconej litery T, zawieszony nad kuchnią gazową, który najczęściej niespełniał funkcji, do jakiej został przeznaczony. Dzisiaj uległo to diametralnej zmianie. Mamy okapy, które stanowią perfekcyjne urządzenie do filtrowania zapachów wydzielanych podczas gotowania, a jednocześnie mogą być ozdobą kuchni. Dzisiejsi konsumenci zdecydowanie częściej niż kiedyś stawiają na designerskie i funkcjonalne rozwiązania w kuchni. Kiedyś liczba urządzeń i ich typy były bardzo ograniczone. Dziś wybór jest ogromny i klienci z tego chętnie korzystają. Ma to szczególne znaczenie dzisiaj, kiedy kuchnia i jadalnia bardzo często połączone są z salonem. Dziś kuchnia to coś więcej niż miejsce tylko do gotowania. To także miejsce spotkań dla rodziny czy przyjaciół.

Tych designerskich urządzeń w ofercie Comitora nie brakuje, co potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia przyznane właśnie za wzornictwo. Gdyby jednak mieli Państwo wymienić tych kilka wzorniczych „perełek”, jakie byłyby to modele?

Comitor od zawsze związany jest z czołowymi markami z kategorii AGD. W tej chwili należą do nich marka Blanco, Novy i InSinkErator. Każda z nich ma w swoim portfolio unikalne produkty i jest liderem w swoim segmencie rynku. W przypadku marki Blanco produktem, który uzyskał nagrodę „Red Dot Design” jest na przykład dobrze wszystkim znana bateria kuchenna Culina. Również zlewozmywaki Blanco mogą poszczycić się wieloma nagrodami za wzornictwo. Modele Artago, Cronos i Etagon to zdobywcy nagród „Red Dot Design Award”, „German Design Award” i „iF Design Award”. Tą ostatnią zdobyła także bateria Pantera-S. Jeśli chodzi o markę Novy szereg produktów uzyskało wyróżnienia głównie ze względu na innowacyjne rozwiązania techniczne i ciekawy, minimalistyczny design. Novy od strony technologii skupia się przede wszystkim na dwóch najbardziej istotnych aspektach dających najwięcej korzyści dla użytkownika: redukcji hałasu i dużej wydajności przy stosunkowo jak najmniejszym zużyciu energii. Aż 58 produktów tej marki ma odznaczenie „Quiet Mark”, przyznawane urządzeniom wyróżniającym się wyjątkowo cichą pracą. Okapy zintegrowane z płytą grzewczą Novy Panorama i Novy One również otrzymały nagrodę „Red Dot Design”. Za wzornictwo został także doceniony okap sufitowy Novy Cloud.

2020-09-27
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket