FOODSAVER

Pakowanie próżniowe pozwala robić zakupy rzadziej

Pakowanie próżniowe

Obecnie odpowiednie przechowywanie żywności szczególne zyskało na znaczeniu. Zakupy staramy się robić raz w tygodniu i nie chcemy, aby poszczególne produkty uległy zepsuciu. Jednym z najlepszych rozwiązań może okazać się pakowanie próżniowe, które pozwala na nawet pięciokrotne wydłużenie terminu przydatności do spożycia produktów lub całych potraw.

Według obowiązujących zaleceń powinniśmy znacznie ograniczyć nasze kontakty z innymi ludźmi. Znajduje to również odzwierciedlenie w sposobie robienia zakupów – staramy się ograniczyć ich częstość do jednego wyjścia w tygodniu lub poszukujemy opcji z dostawą do domu. Zaplanowanie tygodniowego jadłospisu pomaga, ale nie rozwiązuje problemu przechowywania żywności, która po kilku dniach może być już nieświeża. Co zrobić z nadmiarem świeżych owoców lub z dostarczoną w poniedziałek rybą, która przygotowana ma być na piątek? Jak przechowywać żywność, aby oprócz przydatności do spożycia zachować smak, aromat i wartości odżywcze? Rozwiązanie jest proste – pakowanie próżniowe.

Odizolowanie produktów od powietrza eliminuje ryzyko rozwoju bakterii i innych patogenów oraz wydłuża przydatność do spożycia produktów nawet pięciokrotnie. Obsługa zgrzewarki próżniowej jest dziecinnie prosta. Wystarczy dany produkt albo potrawę włożyć do specjalnego worka lub pojemnika, umieścić w urządzeniu, nacisnąć przycisk, a reszta zrobi się sama. Powietrze zostanie odessane, a sam pakunek szczelnie zamknięty. Pojemnik do próżniowego pakowania lub woreczek, z którego zostało usunięte powietrze, można wraz z zawartością przechowywać w lodówce albo zamrażarce.

Jednym z producentów, którzy mają bogatą ofertę urządzeń do próżniowego pakowania żywności, jest FoodSaver. W swoim portfolio produktowym ma szeroki zakres zgrzewarek, ręcznych urządzeń do pakowania próżniowego, pojemników, folii oraz worków, które pomogą zachować świeżość żywności na dłużej.

2020-06-06
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket