LINIE WZORNICZE

Spójne i wyjątkowe wzornictwo dużego AGD

Wyposażając wnętrze, coraz częściej decydujemy się na takie zestawienie sprzętów, żeby pochodziły one nie tylko od jednego producenta, ale i z jednej, spójnej linii wzorniczej. Daje to nam wszystkim – zarówno projektantom, sprzedawcom, jak i użytkownikom – komfort w przygotowaniu aranżacji, eleganckiej zabudowy, ale także funkcjonalność i spójność, nie tylko tę wizualną, ale i techniczną.

Nowoczesne serie urządzeń świata AGD, coraz częściej unifikowane są nie tylko od strony wyglądu, ale wzajemnie „widzących” się funkcji i systemów. W dobie Internetu rzeczy (IoT) oraz wszechobecnej cyfryzacji i wymiany informacji między urządzeniami aspekt ten staje się niezwykle istotny. Jest gwarancją komfortu obsługi, wykorzystania szerokiej palety funkcji i niekiedy ważnego ich upgradeʼu, a więc stałego rozwijania i rozbudowywania możliwości urządzeń od strony ich funkcji i wchodzących na rynek nowych rozwiązań.

Spójne i wyjątkowe wzornictwo

Fot. Amica

Krótko o liniach wzorniczych

Linia wzornicza to seria produktów o podobnej stylistyce poszczególnych brył, kolorów, stosowanych materiałów czy elementów wykończeniowych. Zwykle linia taka ma swoją nazwę handlową i obejmuje określoną liczbę produktów (im jest ich więcej, tym lepiej). Może ona przy tym nawiązywać np. do charakterystycznych dla niej cech, jak materiał główny, styl, w jakim linia została wykonana, czy zawdzięczać swą nazwę projektantowi, który stoi za jej opracowaniem.

Dzięki temu np. piekarnik może być idealnie dopasowany stylistycznie do chłodziarkozamrażarki, a ta z kolei do okapu czy kuchenki mikrofalowej, a nawet czajnika, wyciskarki czy tostera. Takie zestawy uzupełniają się nie tylko pod względem funkcjonalności, ale przede wszystkim świetnie się prezentują w kuchennej aranżacji. Często są opracowywane przy współpracy producenta AGD ze światowej sławy projektantami. W związku z tym linie wzornicze to niejednokrotnie prawdziwe dzieła sztuki użytkowej, wykorzystujące w swojej konstrukcji nietuzinkowe, rzadko spotykane, drogie materiały. Oferta dostępnych na rynku linii wzorniczych jest tak ogromna, że w jednym artykule trudno byłoby opisać wszystkie oferowane przez producentów serie produktowe. Dlatego też przybliżymy Państwu jedynie wybraną ofertę czołowych firm i marek dostępnych na polskim rynku AGD. 

Krótko o

W najnowszych liniach wzorniczych X-type i Q-type marki Amica znajdziemy m.in. piekarniki z funkcją OpenUp! oraz okapy sterowane za pomocą gestów. (Fot. Amica(x3))

Krótko o
Krótko o

Innowacyjnie i stylowo

Amica to nasz czołowy dostawca urządzeń AGD, z ogromnym doświadczeniem także w obszarze sprzętu do zabudowy. Stale zaskakuje i pokazuje, że polska myśl techniczna i wykonanie mogą być na absolutnie najwyższym, światowym poziomie. Jedną z najnowszych linii wzorniczych marki jest X-type. Obejmuje ona przede wszystkim piekarniki, ale także płyty grzewcze, okapy i chłodziarkozamrażarki. Nowościami, jakie pojawiły się w ofercie marki Amica wraz z linią X-type są chłodziarki do wina oraz szuflady grzejne.

Inną spójną wzorniczo linią urządzeń do zabudowy marki Amica jest Q-type, czyli następczyni linii Integra. Znajdziemy w niej stylowe modele piekarników, wykorzystujące „inteligentne” rozwiązania. Q-type to jednak nie tylko piekarniki, ale również płyty grzewcze, lodówki, okapy, a nawet małe AGD – czajniki.

Modele z linii X-type, jak i Q-type zostały zaprojektowane na podstawie kompleksowych badań rynkowych, aby precyzyjnie zdefiniować potrzeby i oczekiwania klientów. W piekarnikach znajdziemy rozmaite funkcje, m.in. OpenUp! – ułatwiającą otwieranie drzwi. Na uwagę zasługuje również system BakingPro. Jest to w praktyce szereg rozwiązań technicznych zapewniających równomierne pieczenie na wielu poziomach. Amica w swoich najbardziej innowacyjnych modelach wprowadziła również obsługę wykorzystującą łączność Wi-fii kompatybilność z aplikację mobilną.

Powiew innowacyjności i kunszt techniki

Jedną z najbardziej innowacyjnych linii wzorniczych dostępnych na rynku AGD jest Serie | 8 marki Bosch z charakterystycznym, centralnie usytuowanym pierścieniem, który jest jednocześnie elementem panelu sterującego. Linia ta jest dostępna na rynku już od kilku lat, ale wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością wśród użytkowników. Nic więc dziwnego, że jest wciąż rozwijana i usprawniana przez niemieckiego producenta AGD. W jej skład wchodzą zarówno piekarniki klasyczne, parowe, kuchenki mikrofalowe, ale także okapy, płyty, ekspresy do kawy czy szuflady grzewcze. Materiałami wykończeniowymi linii są przede wszystkim stal nierdzewna oraz białe lub czarne szkło. Każdy z wariantów dobrze komponuje się w kuchniach o nowoczesnej aranżacji, a to za sprawą z jednej strony sposobu sterowania, z drugiej modernistycznych akcentów zastosowanych w wykończeniu urządzeń. Dla mniej wymagających użytkowników w ofercie marki Bosch dostępne są modele należące do Serie | 6 i Serie | 4.

Powiew innowacyjności

W linii Ciarko Design znajdują się wyjątkowe wzorniczo modele okapów, wyposażone w nowoczesne, a przede wszystkim praktyczne rozwiązania, jak np. sterowanie gestami (funkcja GestureControl). (Fot. Ciarko (x3))

Powiew innowacyjności
Powiew innowacyjności

AGD niczym dzieło sztuki?

Patrząc na linie wzornicze dostępne w ofercie marki Gaggenau, jest to możliwe. Dowodem są chociażby modele należące do serii 200 czy 400 niemieckiego producenta. Sprzęt ten wytwarzany jest pod okiem najlepszych specjalistów. Wyróżnia się przy tym nietuzinkowym wzornictwem połączonym z bardzo dobrą jakością i funkcjonalnością.

Linie wzornicze marki Gaggenau są wyznacznikiem zupełnie nowej jakości w kuchni i innowacyjnego stylu. Przykładem wyszukanej linii wzorniczej jest wspomniana przed chwilą seria 400. W jej skład wchodzą m.in. piekarniki, chłodziarkozamrażarki i chłodziarki do wina, a także płyty grzewcze, okapy, zmywarki i ekspresy do kawy. Cechami łączącymi te wszystkie grupy asortymentowe są z pewnością styl i elegancja. Wyrażają się one w materiałach wykorzystanych do produkcji z ważnym detalami, takimi jak stalowe pokrętła czy wyświetlacze LCD. Bezuchwytowe piekarniki znajdujące się w serii 400 otwierane są za pomocą przycisku.

Niższą serią, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i ceny, jest seria 200. Charakteryzuje się ona podobnym do serii 400 wzornictwem, ale z kilkoma różniącymi obie linie detalami. Mowa choćby o uchwytach urządzeń do pieczenia lub gotowania, które w serii 200 są elementem spójnym z całym wzornictwem, a których brak jest w modelach z serii 400.

„Inteligentna” linia AGD

Oferta AGD marki Siemens jest wyjątkowo bogata. Znajdziemy tutaj kilka linii wzorniczych różniących się funkcjonalnością. Najlepiej wyposażoną, która jest znakomitą wizytówką możliwości i jakości Siemensa, jest linia iQ700. Tworzą ją m.in. piekarniki i kuchenki mikrofalowe, a także ekspresy do kawy, płyty grzewcze i okapy. Wzornictwo linii iQ700 bardzo dobrze współgra z jej funkcjami i zastosowanymi rozwiązaniami technicznymi. Wielu klientów zwraca przecież uwagę nie tylko na nowoczesny wygląd, ale przede wszystkim na jakość wykonania i możliwości użytkowe urządzenia, a tych bez wątpienia sprzęt z linii iQ700 Siemensa ma bez liku. W piekarnikach za linią przemawiają m.in. zdobienia frontowej części dwiema chromowanymi listwami, a także centralnie usytuowany panel sterowania z kolorowym wyświetlaczem.

Oprócz linii iQ700 Siemens ma w ofercie również takie linie wzornicze jak iQ500 czy iQ300, które od najwyższej serii różnią się nie tylko designem, ale przede wszystkim dostępnością poszczególnych funkcji, a co za tym idzie również ceną.

Warto dodać, że wybrane modele należących do grupy BSH marek Bosch, Siemens i Gaggenau są kompatybilne z innowacyjnym systemem sterowania i łączności Home Connect, który do kontroli i monitorowania wykorzystuje urządzenia mobilne z zainstalowaną specjalną aplikacją.

„Inteligentna”

W innowacyjnej Serie|8 marki Bosch oferowane są różnorodne urządzenia, wśród których znajdziemy m.in. piekarniki, pralki, suszarki bębnowe oraz zmywarki. (Fot. Bosch (x3))

„Inteligentna”
„Inteligentna”

Bogactwo linii wzorniczych

Olbrzymią różnorodność linii wzorniczych w AGD oferuje marka Gorenje. Jej sprzęt tworzyły i tworzą najlepsze biura projektowe i designerzy, np. Pininfarina, Swarovski czy obecnie Philippe Starck, Ora-Ito czy Karim Rashid. Przyjrzyjmy się najnowszym osiągnięciom marki z Velenje.

W skład designerskiej linii Gorenje by Starck wchodzą pasujące do siebie piekarniki, mikrofalówki, płyty grzejne, okapy, lodówki, a nawet szafki i panele dekoracyjne. Minimalistyczne wzornictwo w połączeniu z bardzo dobrej jakości szkłem refleksyjnym i stalą nierdzewną doskonale dopasowuje się do wnętrza niemal każdego pomieszczenia i każdej aranżacji.

Linia wzornicza Gorenje zaprojektowana przez francuskiego designera Ora-Ito jest równie bogata i oryginalna. Wyróżnia się stalowymi, solidnymi uchwytami, dodającymi urządzeniom szyku i elegancji, ale przede wszystkim nadaje bardzo nowoczesne oblicze. Wśród sprzętu zaprojektowanego przez Ora-Ito znajdziemy m.in. płyty grzewcze, okapy, chłodziarkozamrażarki, piekarniki, zmywarki oraz kuchenki mikrofalowe, zarówno te wolnostojące, jak i do zabudowy.

Trzeci z wymienionych projektantów – Karim Rashid – stworzył dla Gorenje linię, której wzornictwo inspirowane było niekończącą się energią. Wyraźne linie podkreślają czystą formę urządzeń, wspieraną przez zaawansowane rozwiązania techniczne. Seria zaprojektowana przez Karima Rashida ma na frontach charakterystyczne elementy dekoracyjne, które doskonale wyglądają zwłaszcza wtedy, gdy zestawimy sprzęty obok siebie.

Godną uwagi linią wzorniczą Gorenje jest Simplicity. Urządzenia do niej należące – lodówki, piekarniki, płyty grzewcze, okapy, kuchenki mikrofalowe, pralki i suszarki oraz zmywarki – mają charakterystyczny element, który nadaje im spójny wygląd. Jest nim obrotowe pokrętło zamontowane na froncie. Czyste linie, naturalne materiały i ergonomiczne rozwiązania pozwalają harmonijnie wkomponować urządzenia Simplicity w dowolnie urządzoną przestrzeń mieszkalną.

Bogactwo

Infinite Line firmy Samsung to propozycja dla tych, którzy cenią sobie estetykę, nowoczesny design i innowacje, które wpływają na komfort użytkowania urządzeń. (Fot. Samsung (x4))

Bogactwo
Bogactwo
Bogactwo

Artystycznie jakościowe spojrzenie na AGD

Wyjątkowe spojrzenie na urządzenia wykorzystywane w kuchni ma firma Miele, której jedną z nowości są urządzenia Generacji 7000. Znajdziemy w niej m.in. innowacyjne piekarniki w kilku wzorniczych odmianach – PureLine, VitroLine, ArtLine oraz ContourLine.

Pierwsza z nich – linia PureLine to kwintesencja nowoczesności: połączenie stali i szklanego frontu w obsydianowej czerni. Wzrok przyciągają stalowa pozioma listwa w górnej części urządzenia i wyrazisty, ergonomiczny uchwyt ze stali szlachetnej. Należące do drugiej z kolei linii VitroLine urządzenia harmonijnie współgrają zarówno z nowoczesną, jak i bardziej klasyczną zabudową kuchenną. Występujące w kolorach Obsidian Black, Brillant White oraz Graphit Grey łatwo wtapiają się w otoczenie, a uchwyt w kolorze frontu staje się niemal niewidoczny. Dla zwolenników minimalizmu idealnym rozwiązaniem będą z kolei bezuchwytowe urządzenia z linii ArtLine, dostępne w trzech analogicznych kolorach. W czwartej z nowych linii, czyli ContourLine, dominująca jest wyraźna stalowa rama na froncie urządzeń. To rozwiązanie bardziej klasyczne, jeśli chodzi o design. Szlachetna stal zdecydowanie odcina się od frontów mebli i nadaje wnętrzu profesjonalny charakter.

Większość modeli należących do nowej generacji można łączyć w sieć i sterować nimi za pośrednictwem Wi-Fi. W wypadku piekarników połączenie z aplikacją Miele@mobile umożliwia korzystanie z wielu dodatkowych funkcji, np. FoodView, która pozwala obserwować stan i efekty pieczenia na urządzeniu mobilnym (dzięki kamerze umieszczonej wewnątrz komory piekarnika). W razie potrzeby można też zdalnie zmienić parametry pieczenia. Dzięki funkcji TasteControl drzwi piekarnika automatycznie uchylają się na 3 cm, a wentylator tłoczy na zewnątrz gorące powietrze. W ten sposób wnętrze urządzenia można w 5 min schłodzić nawet o 100 °C. Funkcja Motion- React – dostępna w piekarnikach Miele – to kolejne usprawnienie codziennej pracy w kuchni. W chwili, gdy zbliżamy się do urządzenia, aktywuje się wyświetlacz. Panel obsługi staje się gotowy do działania – ekran menu włącza się automatycznie, bez konieczności manualnego uruchamiania.

Urządzenia Miele współgrają nie tylko pod względem formy i materiałów. W uzyskaniu harmonijnego wyglądu z zabudową kuchenną decydującą rolę odgrywa kolorystyka urządzeń. Miele, w zależności od linii wzorniczej, proponuje różne wersje kolorystyczne.

Artystycznie jakościowe

Marka Concept ma w swojej ofercie linie wzornicze: Titania, Sinfonia oraz White i Black. Dzięki temu użytkownik może dopasować sprzęt nie tylko pod względem funkcjonalności, ale także kolorystyki do aranżacji kuchennego wnętrza. (Fot. Concept (x3))

Artystycznie jakościowe
Artystycznie jakościowe

Od szefów (nie tylko) dla szefów

Obecne trendy w projektowaniu aranżacji kuchennych prezentują ogromną różnorodność, zarówno pod względem stylu, jak i wykorzystania przestrzeni. Stworzenie idealnej kuchni to nie lada wyzwanie, ponieważ poza prezentowaniem walorów estetycznych powinna być ona przede wszystkim funkcjonalna. Sprzęty AGD muszą zatem nie tylko pasować do wnętrza, ale również ułatwiać nam codzienne przygotowywanie posiłków. Wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników, firma Samsung stworzyła stylowe linie sprzętów do zabudowy, które poza innowacyjnymi rozwiązaniami dopełnią aranżację każdej kuchni.

Pierwszą z nich jest Chef Collection. Linia ta została zaprojektowana we współpracy z grupą znanych na całym świecie kucharzy. Urządzenia zainspirowane rozwiązaniami technicznymi używanymi w najlepszych restauracjach pozwalają amatorom kuchennych wrażeń rozwijać swoją kulinarną pasję.

Od szefów (nie tylko)

W ofercie marki Sharp dostępne są różnorodne urządzenia zarówno do zabudowy, jak i wolnostojące, które można bez problemu dopasować do siebie pod względem kolorystyki i wzornictwa. (Fot. Sharp)

Oryginalny koncept wzorniczy

Swoimi liniami wzorniczymi zaskakuje również producent dużego i małego AGD – firma Concept. Serie wzornicze oparte są tu przede wszystkim na kolorach. Mamy więc urządzenia wykorzystujące stal szlachetną (inox) oraz modele w uniwersalnych kolorach, pasujących do różnego typu wnętrz – czerni i bieli. Klienci mają do wyboru olbrzymią różnorodność urządzeń w każdym z tych kolorów. Oprócz lodówek wolnostojących Concept oferuje także piekarniki czy kuchenki mikrofalowe oraz płyty grzewcze.

Ciekawym rozwiązaniem firmy Concept jest seria Sinfonia. Łączy ona elegancję stali nierdzewnej, która współgra stylistycznie z czarnym szkłem. W skład serii wchodzą piekarniki oraz kuchenka mikrofalowa, ale też płyty indukcyjne, okapy czy nawet szuflada grzewcza. W linii Sinfonia możemy znaleźć także drobne AGD, takie jak stalowy czajnik elektryczny, kuchenka mikrofalowa czy wyciskarka wolnoobrotowa w kolorystyce spójnej z resztą linii. Bogatą i różnorodną ofertę dużego AGD marki Concept w ostatnim czasie powiększyły urządzenia z nowej linii wzorniczej Titania. Wykorzystuje ona elementy z ciemnej stali nierdzewnej, dzięki którym w kuchni może zapanować prawdziwa elegancja. Znajdziemy w niej m.in. piekarniki – modele ETV8760ds i ETV8260ds oraz kuchenkę mikrofalową do zabudowy MTV7525ds.

Oryginalny koncept

Linie wzornicze marki Gaggenau to nie tylko najlepszej jakości wykonanie, ale też wyjątkowy, niepowtarzalny styl. W modelach z serii 200 mamy m.in. charakterystyczne pokrętła ze stali szlachetnej. (Fot. Gaggenau (x3))

Oryginalny koncept
Oryginalny koncept

Linie retro, czyli wspomnień czar

Jeśli w aranżacji wnętrza preferujemy klasyczne rozwiązania, nic straconego. Wielu producentów oferuje serie utrzymane w stylu retro. Jak pokazuje rynek, retro nie musi jednak oznaczać ograniczonej funkcjonalności. Sprzęt, mimo charakterystycznego, „oldskulowego” wyglądu, może oferować innowacyjne rozwiązania techniczne i funkcje znane z najnowocześniejszych oferowanych obecnie urządzeń. Do klasyki nawiązuje linia… Classico marki Gorenje. Pozwala ona stworzyć projekt bazujący na stylizowanych na retro piekarnikach i płytach gazowych lub kuchni wolnostojącej, okapach i kuchenkach mikrofalowych. Ważną rolę odgrywają tutaj miękka linia i kształt samego sprzętu, wycięcia drzwi i dekoracje na uchwytach stylizowane na stare złoto. W urządzeniach grzewczych mamy natomiast duży zegar analogowy, przypominający sprzęty produkowane jeszcze w połowie XX w.

Linię w stylu retro oferuje również marka Vestfrost, która słynie przede wszystkim z wyjątkowej klasy chłodziarek do wina. W linii retro, oprócz chłodziarkozamrażarek, można znaleźć także kuchnie wolnostojące i okapy. Produkty Vestfrosta zaskakują świeżością, świetnym projektem, nowoczesnym wyposażeniem, które znacznie przewyższa to, co znaliśmy w tym segmencie dotychczas. Cieszą więc oko rozwiązania i funkcje, oryginalna i bogata kolorystyka, ciekawe kształty, a także odważny styl. Szczególnie zwracamy uwagę na przyjrzenie się wielu innowacyjnym rozwiązaniom technicznym, jakie proponuje Vestel – właściciel marki.

Linie retro,

Linia Chef Collection, dostępna w ofercie firmy Samsung, inspirowana jest doświadczeniami wybitnych szefów kuchni z Samsung Club des Chefs. (Fot. Samsung (x3))

Linie retro,
Linie retro,

Kuchnia spójna wzorniczo

Nie zawsze sprzęt, który tworzy spójną wzorniczo całość, musi pochodzić z jednej, tak samo nazwanej linii wzorniczej. Wystarczy, aby były to modele tego samego producenta, który ma w ofercie urządzenia o różnorodnej kolorystyce, ale jednocześnie spójne pod względem wzornictwa. Doskonałym przykładem jest oferta produktowa marki Sharp. Dobierając w odpowiednim kolorze piekarnik czy okap, możemy stworzyć zestaw, który będzie doskonale prezentował się w kuchennej aranżacji, a do tego będzie wyposażony w funkcje i rozwiązania techniczne dostosowane do potrzeb konkretnego użytkownika czy konkretnej rodziny. Tego problemu nie ma z płytami indukcyjnymi, które najczęściej oferowane są w czarnej wersji kolorystycznej, a ta pasuje praktycznie do każdego nowoczesnego wnętrza. 

Kuchnia

W najnowszej Generacji 7000 firmy Miele dostępne są trzy linie wzornicze: ArtLine, PureLine i VitroLine, a do tego – zależnie od modelu – aż 4 różnorodne wersje kolorystyczne: GraphitGrey, Stal CleanSteel, BrillantWhite i Obsidian Black. (Fot. Miele (x3))

Kuchnia
Kuchnia

Okapy, czyli płuca i serce kuchni

Okapy to jedna z najbardziej wyszukanych wzorniczo grup produktów, które uzupełniają wiele linii wzorniczych. Czasem tworzą spójny zestaw (płyta i okap). Paradoksalnie, konsumenci częściej wybierają okap od strony wzornictwa niż funkcji. Oczywiście, wygląd ma kolosalne znaczenie, ale bez wnętrza i odpowiedniego zaplecza technicznego okap nie spełni swego przeznaczenia, jakim jest oczyszczanie powietrza i wentylacja kuchni. Wśród czołowych marek, producentów okapów, ale coraz częściej także płyt znajdziemy tak uznane marki jak choćby Akpo, Ciarko, Faber, Falmec, Elica czy Novy.

Okapy, czyli płuca

Sprzęt marki Siemens to nie tylko spójne wzornictwo w obrębie poszczególnych linii, ale również innowacyjne rozwiązania techniczne, w tym m.in. kompatybilność z „inteligentnym” systemem zarządzania Home Connect. (Fot. Siemens (x3))

Okapy, czyli płuca
Okapy, czyli płuca

Linie dla studiów mebli kuchennych

Wielu producentów sprzętu gospodarstwa domowego ma w swojej ofercie linie wzornicze stworzone specjalnie z myślą o studiach mebli kuchennych, np. firma Amica oferuje linię o nazwie, nomen omen, Studio. Dostępne są w niej m.in. piekarniki, płyty grzejne, zmywarki, a także chłodziarkozamrażarki i kuchenki mikrofalowe do zabudowy.

Siemens ma natomiast w ofercie linię sLine. Jej projektanci zadbali nie tylko o łatwość aranżowania konsekwentnych, spójnych wizualnie kombinacji, ale też o maksymalne dostosowanie urządzeń do najrozmaitszych wymagań wobec klimatu i stylu kuchni. Dostępne wersje kolorystyczne inspirują do tworzenia wyjątkowych, indywidualnych rozwiązań – zgodnie z gustem użytkowników. Elegancka biel lub czerń sprzętów z pewnością usatysfakcjonuje miłośników jednorodnej zabudowy o sterylnie czystej, minimalistycznej stylistyce, ale stanowi też świetną bazę do kreatywnego eksperymentowania z układem opartym na mocnych, graficznych akcentach.

Linię opracowaną m.in. z myślą o studiach kuchennych ma w ofercie również Bosch. Mowa tutaj o PerfectLine. Znajdziemy w niej piekarniki, płyty indukcyjne, zmywarki, okapy, a także chłodziarkozamrażarki. Staranny dobór modeli pozwoli skompletować pełne, ściśle dostosowane do potrzeb użytkownika wyposażenie kuchni. 

Wielu producentów AGD oferuje sprzęt stylizowany na retro. Tego typu urządzenia wciąż cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów.

Linie dla studiów

Fot. Vestfrost

Linie dla studiów

Fot. Amica

Linie dla studiów

Fot. Gorenje

2020-06-03
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket