TAGA HARMONY

Wzmacniacze HTA-700B v.3 i HTA-700B v.3 USB

Wzmacniacze HTA-700B v.3

TAGA Harmony, polski producent sprzętu audio, wprowadziła do oferty dwie nowe odmiany nagradzanego i niezwykle popularnego hybrydowego wzmacniacza zintegrowanego HTA-700B. Jedna z nich została dodatkowo wyposażona w złącze USB typu B.

Stereofoniczny model HTA-700B v.3, niezależnie od tego, czy w wersji ze złączem USB, czy bez niego, to wyjątkowe, funkcjonalne urządzenie. Zostało wyposażone w moduł Bluetooth (w wersji 4.0), co umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie muzyki z urządzeń mobilnych na kolumnach głośnikowych, które zostaną podłączone do wzmacniacza. Charakteryzuje się mocą 2 × 45 W przy impedancji obciążenia 4 Ω (26 W przy 8-omowym obciążeniu) i pracuje w klasie AB.

Sekcja przedwzmacniacza wykorzystuje dwie lampy próżniowe 12AU7, które służą jako wzmacniacz buforowy, a sekcja wyjściowa parę tranzystorów TDA7296. Lampy są instalowane w bardzo dobrej jakości gniazdach ceramicznych i można je łatwo wymienić na inne. Wzmacniacz HTA-700B v.3 łączy to, co najlepsze w obu światach audio – analogowym i cyfrowym. Mamy tu na myśli miękki charakter analogowego dźwięku zapewniany przez lampy, dodając do tego dużą dynamikę i moc tranzystorów. Transformator toroidalny o mocy 150 W zapewnia zapas mocy, stabilne napięcie i bardzo mały prąd tętniący z sieci. Dzięki temu uwalnia więcej brzmienia w muzyce, dając zastrzyk energii i dynamiki nawet najbardziej wymagającym kolumnom głośnikowym.

Bardzo dobrej jakości kondensatory (2 × 50 V / 3300 μF) zapewniają stabilne odtwarzanie, poprawiając barwę oraz głębię sceny dźwiękowej. Aby zapewnić odpowiednią czystość dźwięku, wzmacniacz HTA-700B v.3 wykorzystuje kondensatory firmy Wima, które zastosowano na wejściach i wyjściach układów lampowych, a także przy regulacji tonów. Audiofilskiej klasy japoński potencjometr głośności ALPS zapewnia minimalne szumy, precyzyjną obsługę, a dodatkowo ogranicza przesłuchy międzykanałowe.

Ponadgabarytowy radiator (niezależny dla każdego kanału) pomaga rozproszyć wewnętrzne ciepło i pozwala na długotrwałe odtwarzanie dźwięku przy zachowaniu dużego poziomu mocy i minimalnych zniekształceń.

W nowych wzmacniaczach marki TAGA Harmony zastosowano pozłacane terminale głośnikowe, które oferują praktycznie bezstratną transmisję sygnału audio do głośników.

Do wzmacniacza HTA-700B v.3 USB, oprócz dwóch źródeł analogowych, można podłączyć różnorodne urządzenia cyfrowe przez wejście USB lub optyczne. Wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy o rozdzielczości 24 bit i częstotliwości próbkowania do 192 kHz zapewnia najlepszą wydajność dźwięku. Wyboru źródła sygnału audio dokonuje się z wykorzystaniem przełącznika umieszczonego na przednim panelu. Tam znajdują się ponadto regulatory Bass i Treble (niskich i wysokich tonów) oraz wyjście słuchawkowe. Wzmacniacz jest w stanie obsłużyć słuchawki o impedancji nawet do 320 Ω. Wymienny kabel zasilający IEC daje możliwość rozbudowy systemu o audiofilski kabel zasilający w dowolnym momencie.

Sugerowana cena modelu HTA-700B v.3 to 1399 zł, a w wypadku wzmacniacza HTA-700B v.3 USB wynosi 1799 zł. Obie wersje dostępne są w kolorze czarnym lub srebrnym, a w komplecie mają pilot zdalnego sterowania, który ułatwia obsługę dostępnych funkcji.

Wzmacniacze HTA-700B v.3
2020-04-28
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket