CANTON

Marką roku 2020 w Niemczech

Marką roku 2020

Dystrybuowana w Polsce przez Horn Distribution marka Canton, w której ofercie znajdziemy przede wszystkim bardzo dobrej jakości kolumny głośnikowe, została uznana marką roku (Brand of the Year 2020) na rynku niemieckim.

Wyróżnienie to zostało przyznane przez czytelników niemieckich magazynów branżowych „Stereoplay” i „Audio”, które na tamtejszym rynku są jednymi z najpopularniejszych wśród miłośników audiofilskiego sprzętu.

Początki tej niemieckiej firmy sięgają 1972 r., kiedy to powstał jej pierwszy głośnik. Wszystko dzięki doświadczeniu i pasji czterech mężczyzn: Huberta Milbersa, Otfrieda Sandiga, Günthera Seitza oraz Wolfganga Seikritta. Nazwa firmy pochodzi od połączenia łacińskiego słowa „cantare” (śpiewać) z niemieckim słowem „ton” (dźwięk). Początkowo siedziba Cantona znajdowała się w starej wiejskiej szkole w Niederlauken. Dziś firma może pochwalić się jedną z najnowocześniejszych fabryk kolumn głośnikowych w Europie. Modele tego producenta wyróżnia nie tylko bardzo dobrej jakości brzmienie, ale także designerski i estetyczny wygląd.

2020-04-27
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket