PARADIGM

Persona B z nagrodą

Persona B

Podstawkowy model z linii Persona marki Paradigm otrzymał nagrodę Grand Prix 2019 magazynu branżowego „Stereo Sound”. Jest to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w Japonii, przyznawane producentom za sprzęt audio.

Nagroda Grand Prix 2019 została przyznana przez jury pod przewodnictwem Isao Harady, prezesa „Stereo Sound”. Jest ona jednocześnie dowodem na to, jak zgraną całość stanowi seria Persona kanadyjskiego producenta, do której należy nagrodzony model podstawkowy, czyli Persona B. Warto podkreślić, że cały proces powstawania kolumn Persona kontrolowany jest przez firmę Paradigm na każdym etapie: projektowania, konstruowania oraz produkcji.

Modele z serii Persona to połączenie innowacyjności oraz elegancji z realistycznym i przejrzystym brzmieniem. Kolumny do niej należące dopracowane są w najdrobniejszych szczegółach. W procesie projektowania kolumn z linii Persona wykorzystano zaawansowane analizy metodą elementów skończonych (MES) oraz modelowanie komputerowe. Pozwoliło to na udoskonalenie poszczególnych konstrukcji pod względem wykorzystywanych materiałów i kosztów, zanim jeszcze rozpoczął się proces produkcyjny.

Jednym z kluczowych elementów, który stanowi o wartości i jakości serii Persona, jest wykorzystanie berylu, jednego z najlepszych materiałów na membrany, którego zwykle używa się jedynie w droższych zestawach głośnikowych. Persona wykorzystuje ponadto specjalnie opracowaną technikę Truextent, która pozwoliła uzyskać sztywniejszą i znacznie lżejszą konstrukcję w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami. Zapewnia to doskonałą jakość przetwarzania sygnału audio, zwłaszcza w wypadku dźwięków impulsowych.

2020-04-27
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket