ENGLISH ELECTRIC

W ramach Chord Company

W ramach

Marka English Electric stała się własnością firmy Chord Company i będzie funkcjonowała w ramach jej struktur projektowania, produkcji, sprzedaży oraz dystrybucji.

English Electric to uznana na rynku firma inżynieryjna, która produkowała szeroką gamę wyrobów przemysłowych, począwszy od samolotów, przez lokomotywy kolejowe, generatory energii elektrycznej, silniki elektryczne, aż po wczesne komputery itp. Jej sztandarowym produktem był odrzutowiec przechwytujący Lightning, dzięki któremu była obecna na niebie od lat 60. po 80. ubiegłego wieku.

Firma Chord nabyła pełne prawa do używania nazwy i logo English Electric. Pierwszym produktem wprowadzonym w nowej odsłonie marki English Electric jest EE 8Switch. Jest to 8-portowy przełącznik Gigabit Streaming Audio. Został on zaprojektowany po to, aby dostarczyć najlepszy możliwy sygnał do odtwarzaczy plików audio. Kable marki Chord zostały zaprojektowane tak, aby sygnał, który przemieszcza się pomiędzy komponentami systemu audio, pozostał w niezmienionej formie na wszystkich etapach transmisji. Do tej pory zbyt mało uwagi poświęcano jednak jakości sprzętu odpowiedzialnego za sygnał we wczesnych stadiach przesyłu. Zazwyczaj służący do tego sprzęt produkowany jest przez firmy komputerowe. W tej branży ogromna konkurencja i niskie marże powodują, że istnieje ogromna presja na obniżanie kosztów, co jednocześnie powoduje, że tego typu sprzęt ma słabą jakość. Dla jakości dźwięku nawet niewielkie zmiany w torze mogą powodować duże efekty końcowe. Ma ją zapewnić wspomniany EE 8Switch marki English Electric.

2020-04-27
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket