BOSCH

„Suche” fakty... o suszarkach

„Suche” fakty...

Według najnowszych danych rynkowych suszarki są najbardziej rozwijającą się grupą produktową dużego AGD. Eksperci w branży porównują tę sytuację do czasów, gdy w Polsce pojawiły się pierwsze zmywarki. Marka Bosch postanowiła przedstawić kilka faktów na temat swoich suszarek do ubrań.

Wyliczenia pokazują, że wbrew powszechnie panującej opinii suszarki nie „zżerają” zbyt wiele energii elektrycznej. Te najbardziej energooszczędne wykorzystują 193,0 kWh rocznie, głównie dzięki pompie ciepła. Marka Bosch oprócz tego rozwiązania stosuje w swoich suszarkach innowacyjny system SelfCleaning Condenser. Dzięki niemu za sprawą cyklicznego czyszczenia wymiennika ciepła w suszarce urządzenie utrzymuje niezmiennie małe zużycie energii przez cały czas użytkowania.

Wieszanie mokrego prania na rozkładanych suszarkach powoduje, że ubrania się gniotą i odkształcają od sznurków. W suszarkach bębnowych nie ma takiej możliwości. Suszarki marki Bosch mają trzy programy Iron Assist do pielęgnacji tkanin parą i usuwania zagnieceń, dzięki czemu niektórych tekstyliów w ogóle nie musimy prasować. Suszarka nie niszczy tkanin gorącym powietrzem. Suszenie przebiega w temperaturze ok. 55 °C. Ponadto system suszenia w modelach marki Bosch oparty jest na wielu sensorach, jak system AutoDry, który monitoruje temperaturę i stan wilgotności wsadu podczas całego cyklu suszenia.

Wymiary suszarek bębnowych to standardowo ok. 60 × 60 cm (szerokość i głębokość), natomiast zwykła suszarka na pranie rozkłada się na szerokość 120 cm, a nawet więcej. Pionowe są węższe – mają ok. 70 cm szerokości, ale za to ponad 1 m wysokości. Na 60 cm sznurka (czy inaczej 1,2 m2 powierzchni) rozwiesilibyśmy niewiele prania. W wypadku suszarek Bosch o standardowych wymiarach ładowność niektórych modeli sięga aż 9 kg. Suszarkę bębnową można też postawić na pralce za pomocą łącznika lub w innym pomieszczeniu, a nawet w szafie, ponieważ nie potrzebuje podłączenia do wody.

2020-03-30
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket