FAWORYT PRO

Kosiarka spalinowa z napędem MP51 SB

Kosiarka spalinowa z napędem

Kosiarki spalinowe to wciąż popularny wybór wśród konsumentów. Są doceniane za dużą moc i wszechstronność, tak jak nowa propozycja marki Faworyt Pro, oferowana przez firmę Krysiak.

Kosiarka spalinowa Faworyt Pro MP51 SB to maszyna przeznaczona do wymagających prac. Została wyposażona w silnik Briggs & Stratton z serii DOV750EX I/C z żeliwną tuleją cylindra o pojemności 161 cm3, mocy 2,5 kW i wzmocnioną przekładnię napędu GT. Zastosowanie takich komponentów znacznie zwiększa trwałość maszyny, co ma szczególne znaczenie podczas intensywnej eksploatacji.

Opatentowany silnik DOV oferuje większy moment obrotowy oraz zmniejszony poziom hałasu względem konkurencyjnych rozwiązań tej samej klasy. Pojemność zbiorników paliwa i oleju wynosi odpowiednio 1 oraz 0,6 l. Aby usprawnić pracę, kosiarkę wyposażono w centralną, 6-stopniową regulację wysokości koszenia na zakresie od 25 do aż 75 mm, a także łożyskowane kulkowo koła o średnicy 20 i 28 cm. Kosiarka ma 2-poziomową, regulowaną wysokość uchwytu, szerokość roboczą wynoszącą aż 51 cm, a także pojemny 65-litrowy kosz ze wskaźnikiem napełnienia.

Kosiarka spalinowa Faworyt Pro MP51 SB wyposażona została również w funkcję bocznego wyrzutu oraz funkcję mielenia. Ta ostatnia, odpowiednio stosowana, nie tylko sprawia, że nie trzeba zbierać pokosu, ale jednocześnie nawozi trawnik. Obudowa kosiarki została wykonana ze stali, co zapewnia dużą trwałość. Dzięki funkcji napędu praca z nią nie wymaga od użytkownika dużo wysiłku. Dla ułatwienia konserwacji urządzenie wyposażono w dyszę myjącą, dzięki której można łatwo zadbać o czystość maszyny po wykonaniu pracy. Zalecana przez producenta powierzchnia robocza wynosi ok. 1500 m2. Gwarancja producenta na maszynę wynosi 3 lata.

Zwiększona trwałość
2020-03-11
x

Kontakt z redakcją

© 2024 InfoMarket