ZELMER

Pozostaje na sklepowych półkach!

Pozostaje na

Wbrew wielu pojawiającym się informacjom legendarna polska marka nie zniknie z rynku. Hiszpańska grupa B&B Trends, działająca w obszarze małego AGD, uznając mocną pozycję Zelmera na rynku i niezaprzeczalny potencjał dalszego rozwoju, zdecydowała się na zakup marki od grupy BSH. W Polsce za jej dystrybucję odpowiedzialna będzie doświadczona w tym zakresie spółka Eurogama.

Dotychczasowym właścicielem marki była grupa BSH, znana z produkcji urządzeń marek Bosch i Siemens. Zelmera zakupiła w 2013 r., a w maju 2019 r. ogłosiła zmianę strategii rynkowej i zapowiedziała, że wraz z końcem roku zakończy produkcję urządzeń AGD polskiej marki. Zainteresowanie rozwojem Zelmera wyraził uznany hiszpański producent i dystrybutor drobnego sprzętu AGD – firma B&B Trends, która od 1 stycznia br. została właścicielem marki. Dystrybucja produktów Zelmera będzie kontynuowana przez lokalną i doświadczoną firmę Eurogama Sp. z o.o., która działa na rynku AGD od 15 lat.

– Możliwość dystrybucji marki Zelmer jest dla nas niezwykłym wyróżnieniem, a zarazem wielką odpowiedzialnością i wyzwaniem. Wraz z naszym hiszpańskim partnerem największy nacisk chcemy położyć na kontynuowanie jej tradycji i filozofii, wprowadzanie nowych kategorii i nowych produktów oraz długofalowy rozwój – podkreśla Andrzej Woźniak, prezes firmy Eurogama Sp. z o.o. Celem nowego właściciela jest zachowanie historycznych wartości marki i promowanie produkcji w polskich i europejskich fabrykach nowych urządzeń, które pojawią się na rynku.

B&B Trends to hiszpańskie przedsiębiorstwo z dużym doświadczeniem w branży drobnego AGD. Ma fabryki w Europie, zatrudniające ponad 250 pracowników. Produkty B&B Trends są obecnie sprzedawane w ponad 50 krajach pod markami: Ufesa, Di4 i Daga. Firma na międzynarodowych rynkach zanotowała dynamiczny rozwój po przejęciu w 2018 r. historycznej, hiszpańskiej marki Ufesa oraz grupy produktów w obszarze pielęgnacji odzieży od BSH Group, w tym fabryki i centrum R&D w Vitorii.

Dla Polaków marka Zelmer to synonim dobrej jakości i niezawodności. Gościła i nadal będzie gościć w wielu domach. Warto jednak dodać, że produkty Zelmera zdobyły także inne rynki i od wielu lat cieszą również klientów z Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier, Rumunii, Czech czy Słowacji. Zelmer nieustannie pozostaje zdecydowanym liderem polskiego rynku małego AGD w wielu kategoriach, a z początkiem tego roku pozyskał partnera, który zamierza zdynamizować jego dalszy rozwój.

2020-03-05
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket