ASEKOL PL

W czołówce organizacji odzysku

W czołówce

ASEKOL PL w roku 2019 dołączył w Polsce do grupy Top 5 w rankingu organizacji odzysku pod względem liczby klientów wprowadzających sprzęt oraz masy wykonywanego dla nich obowiązku zbierania wynikającego z wprowadzonych na rynek produktów. 

Pomimo tego, że jest to najmłodsza tego typu firma w Polsce, która rozpoczęła swoją działalność operacyjną nad Wisłą dość późno, bo dopiero w 2016 r., szybko powiększa ona swój udział w rynku. Za sukcesem spółki stoja przede wszystkim unikalny i bardzo dobrze zorganizowany serwis dla wprowadzających sprzęt, obsługa odbiorów zużytego sprzętu na terenie całej Polski oraz jedyny obecnie tego typu system informatyczny raportowania online i zarządzania procesami.

Do dodatkowych atutów firmy ASEKOL należy zaliczyć również możliwość bezpośredniej obsługi wprowadzających w Czechach i na Słowacji przez siostrzane spółki ASEKOL CZ i ASEKOL SK oraz pośredniej w całej Unii Europejskiej. Nie bez znaczenia jest także możliwość swobodnego komunikowania się w języku angielskim, co doceniają zagraniczni kontrahenci. Przy realizacji obowiązków zbiórki i przetwarzania ASEKOL PL korzysta zarówno z działającego w ramach grupy zakładu przetwarzania Enviropol PL, jak również z innych renomowanych zakładów przetwarzania działających na polskim rynku. W 2019 r. do klientów firmy dołączyła m.in. grupa Candy Hoover, znacząco zwiększająca wprowadzanie organizacji w grupie 4 (urządzenia wielogabarytowe) oraz w grupie 1 (sprzęt chłodniczy). W ten sposób roczna suma obowiązków spółki sięgnęła 50 tys. ton. Wśród klientów ASEKOL PL można znaleźć również inne znane marki, np. Canon, Dell, Emos, Haier, JYSK, Sharp, Unilever czy Viessmann.

ASEKOL jest organizacją odzysku działającą w formule not-for-profit. Powstała w 2005 r. w Republice Czeskiej. Jej założycielami są przodujący na rynku producenci – w tym Samsung, LG, Panasonic i FAST. W 2010 r. spółka weszła na rynek słowacki, a w 2015 na rynek polski.

2020-03-05
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket